W Urzędzie Miejskim w Kartuzach wystawiono księgę kondolenycjną

środa, 16 stycznia 2019 r., 12:58
fot. nadesłane/UM Kartuzy

W Urzędzie Miejskim w Kartuzach wystawiono księgę kondolencyjną, do której mogą wpisywać się wszyscy poruszeni tragiczną śmiercią śp. Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

Pierwszy wpis w księdze zamieścił burmistrz.

- W niezrozumiałym akcie przemocy stracił życie dobry i wspaniały człowiek, Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Z niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o jego nagłej i tragicznej śmierci. W imieniu wszystkich mieszkańców Kartuz, jak również swoim własnym, pragnę złożyć najszczersze kondolencje Rodzinie Pana Prezydenta, Pracownikom Gdańskiego Ratuszu oraz Mieszkańcom Polski, Europy i Świata. Panie Prezydencie, nie zapomnimy o Tobie. Dziękujemy Tobie za to, że byłeś, jesteś i będziesz nadal naszym Przyjacielem. "Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żyjących. Spoczywaj w pokoju - napisał burmistrz.

Pogrzeb śp. Pawła Adamowicza zaplanowano na sobotę na godz. 12 w Bazylice Mariackiej. W czwartek, 17 stycznia o godz. 15 w Dworze Artusa odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Gdańska poświęcona pamięci Pawła Adamowicza, z udziałem radnych miejskich wszystkich kadencji od 1990 r. O godz. 17 w Europejskim Centrum Solidarności przez 24 godziny wystawiona będzie trumna z ciałem śp. Pawła Adamowicza z asystą honorową. Mieszkańcy będą mogli pożegnać się z prezydentem, a także wpisać się do księgi kondolencyjnej. W piątek o godz. 17 nastąpi wprowadzenie trumny do Bazyliki Mariackiej z pochodem ulicami miasta. W kościele do północy będzie możliwość pożegnania z prezydentem. W nocy zwłoki zostaną poddane kremacji. W sobotę od godz. 7 w bazylice wystawiona będzie urna z prochami prezydenta. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12. Msza będzie transmitowana na telebimach w różnych częściach Gdańska.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.