Sierakowice. Granty na edukację i sport dla NGO przyznane

czwartek, 17 stycznia 2019 r., 12:11
fot. archiwum

Sierakowicki samorząd rozstrzygnął konkurs ofert dla organizacji pozarządowych w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji oraz nauki, edukacji, oświaty i wychowanie. Te dwa obszary dofinansowane zostaną łączną kwotą 627.220 zł.

Tradycyjnie największa pula środków trafiła do organizacji działających w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji. Dział ten został dofinansowany kwotą 465.000 zł. Fundusze te zostaną rozdysponowane pomiędzy 11 stowarzyszeń. Największa kwota, bo 126.000 zł, zasili konto Klubu Sportowego "BAT" Sierakowice, a pieniądze zostaną przeznaczone na koszykówkę, siatkówkę, tenis ziemny i biegi w gminie Sierakowice. Gminny Klub sportowy "Sierakowice" pozyskał z kolei 112.000 zł, które wydatkuje na utrzymanie sportowej sekcji piłki nożne poprzez prowadzenie drużyn piłkarskich GKS Sierakowice oraz organizację XXIII edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej w Sierakowicach. Trzecią co do wielkości kwotę (70.000 zł) otrzyma Wiejski Klub Sportowy F.C. Gowidlino, a grant przeznaczy na utrzymanie i rozwój sportowej sekcji piłki nożnej poprzez prowadzanie drużyn piłkarskich, organizację półkolonii letnich oraz organizację wakacyjnych i zimowych turniejów ogólnopolskich piłki nożnej. Z kolei kwota 69.500 zł zasili budżet KS Kamienica na realizację zadania "Nuda czy sport, wybór należy do Ciebie".

Ponadto środki trafią też do Uczniowskiego Klubu Sportowego "Lis" Sierakowice (Nie siedź w domu, spełniaj pingpongowe marzenia poprzez treningi, zawody w szkółce tenisa stołowego oraz rozgrywki w II i IV lidze - 31.000 zł), Stowarzyszenia Wrotkarskiego Gdańskie Lwy (warsztaty wrotkarskie - 1.500 zł), Kobiecego Klubu Piłki Nożnej Olimpico Malbork (Piłka nożna dziewcząt - 15.000 zł), Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Panda (trenuj z Pandą - 7.000 zł), Gminnego Klubu Sportowego Wiking (Upowszechnianie i doskonalenie żeglarstwa regatowego w gminie Sierakowice - 25.000 zł) oraz Towarzystwa Przyjaciół Ucznia "Horyzont" przy Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach (wypłyń na głębie 4 - aktywne wędkarstwo - 3.000 zł).

Obszar wsparcia nauka, edukacja, oświata i wychowanie zostanie z kolei dofinansowany kwotą 162.220 zł. O środki ubiegały się cztery organizacje, ale otrzymają je jedynie trzy z nich. Najwięcej, bo 141.120 zł, trafi do Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Uśmiech Dziecka" na dowóz dzieci i młodzieży realizujących obowiązek szkolnych do Ośrodka Rewilidacyjno-Wychowawczego w Szklanej. Ponadto kwotę 15.000 zł otrzyma Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Sierakowicach na organizowanie transportu i opieki w czasie przewozu wychowanków do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Sierakowicach, a środki w wysokości 6.100 zł Towarzystwo Przyjaciół Ucznia "Horyzont" przy Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach na organizację II Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej "Z Piłsudskim dawniej i dziś".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.