Nieznana substancja w szkole w Sierakowicach. Ewakuowano 120 osób

piątek, 18 stycznia 2019 r., 15:47
fot. archiwum

W piątkowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach rozpylono nieznaną substancję. Na miejsce wezwano straż, policję i zespół ratownictwa medycznego. Ewakuowano około 120 osób. Szesnaścioro dzieci i dwoje dorosłych skarży się na złe samopoczucie, jednak jak informuje policja, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach.

- W szkole ktoś rozpylił nieznaną substancję. Wszystkich uczniów i pracowników ewakuowano - informuje Marek Szwaba, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

Ewakuowano łącznie około 120 osób. Na miejsce wezwano strażaków z JRG Kartuzy, OSP Sierakowice, zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec LPR oraz policję.

- Aktualnie szesnaściorgu dzieciom i dwojgu dorosłym udzielana jest pomoc, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje starsza sierżant Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Wszystkie pomieszczenia w szkole już zostały wywietrzone. Policjanci będą wyjaśniać, jaki rodzaj substancji został rozpylony i kto tego dokonał.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.