Ukradli kilkadziesiąt puszek piwa. Zatrzymał ich policjant poza służbą

sobota, 19 stycznia 2019 r., 11:19

Dzięki czujności funkcjonariusza wydziału dochodzeniowo-śledczego z kartuskiej komendy odpowiedzialności nie uniknie trzech mężczyzn, którzy postanowili ukraść piwo z jednego ze sklepów na terenie Kartuz. Łupem złodziei padło kilkadziesiąt puszek.

Do zdarzenia doszło w w czwartek około godziny 18 w Kartuzach. Policjant, który w czasie wolnym od służby wybrał się na zakupy do jednego ze sklepów na terenie Kartuz. W pewnym momencie zauważył mężczyznę, który wziął karton z piwem i wyszedł nie płacąc za towar. Funkcjonariusz od razu ruszył za złodziejem, w międzyczasie powiadamiając kolegów z wydziału prewencji, którzy tego dnia pełnili służbę. Będąc w stałej łączności z dyżurnym, policjant wskazał miejsce, gdzie udał się mężczyzna. Jak się okazało w wyznaczonym miejscu na złodzieja czekało dwóch kolegów, którzy wspólnie zapakowali puszki z piwem do swoich plecaków.

Po przybyciu patrolu całą trójkę zatrzymano i przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. To mieszkańcy powiatu kartuskiego w wieku od 44 do 51 lat. Cała trójka przyznała się do wspólnie zaplanowanej kradzieży. Zatrzymani mężczyźni za kradzież odpowiedzą przed sądem.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.