Rozpylił gaz pieprzowy w szkole. 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym

sobota, 19 stycznia 2019 r., 11:19
fot. archiwum

Policji udało się ustalić, kto odpowiada za rozpylenie gazu pieprzowego w piątek w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach. W związku ze zdarzeniem ewakuowano z budynku 120 osób, czworo dzieci trafiło do szpitala. Gaz rozpylił 16-letni mieszkaniec gminy Sierakowice. Nastolatek nie był uczniem szkoły. Odpowie przed sądem rodzinnym.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie. Ktoś rozpylił w budynku nieznaną substancję. Ewakuowano łącznie około 120 osób. Na miejsce wezwano strażaków z JRG Kartuzy, OSP Sierakowice, zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec LPR oraz policję. Szesnaścioro dzieci i dwoje dorosłych uskarżało się na złe samopoczucie. Czworo dzieci przetransportowano do szpitala. Ich zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak poinformowała Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, policjanci ustalili, że substancja, którą rozpylono to gaz pieprzowy. Znaleziono też sprawcę. To 16-letni mieszkaniec gminy Sierakowice. Nastolatek za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.