Spektakularne zwycięstwo Kamila Mateji na gali "Pałuska Fight Night"

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 13:01
fot. nadesłane

Głównym bohaterem sobotniej gali "Pałuska FIght Night" stał się mieszkaniec Kiełpina - Kamil Mateja. Zawodnik z Kaszub pokazał najefektowniejszą walkę tego wieczoru, którą zakończył w trzeciej rundzie przez kolano z wyskoku.

Drużyna z Kartuz pod przewodnictwem Patryka Zaborowskiego, przyjęła angaż na Promotora Panzera Suwałki zaledwie dwa tygodnie wcześniej. W skutek kontuzji i wycofania się przeciwników, Rebelianci zdecydowali się powalczyć na Suwalskiej ziemi i to w dodatku z gospodarzami. Ofertę walki w ekspresowym tempie przyjęli dwaj zawodnicy z Kaszubskiego teamu Rebelia Kartuzy wspomniany Kamil Mateja i Nikodem Bigus.

Kamil świetnie pokazał się wschodniej publiczności prezentując solidną, twardą walkę. Najbardziej cieszy fakt szybkiego powrotu na ring po listopadowym wypadku. Brutalny nokaut został tłumnie oklaskiwany mimo Suwalskiej przynależności Piotra Jasnocha.

Bardzo dobry aczkolwiek przegrany pojedynek stoczył drugi reprezentant - Nikodem Bigus. W przeciwieństwie do Mateji zawalczył zbyt zapobiegawczo. Przegrana pierwsza runda zaważyła o przegranej, stosunkiem punktów 0:3. Taktycznie Nikoś stosował się do zaleceń szkoleniowca Rebelii Patryka Zaborowskiego i realizował plan. Natomiast przeciwnik - Szymon Dembowski, niesiony wrzawą Suwalskiej publiczności częściej trafiał i w ostateczności to jego ręka powędrowała w górę.

- Cieszymy się, że coraz częściej jesteśmy dostrzegani w środowisku walk zawodowych. Mamy nadzieję ze łowcy talentów dostrzegli potencjał Kamila i Nikodema co zaowocuje kolejnymi kontraktami. - bardzo dobre wyniki swoich podopiecznych, podsumował klub Rebelia Kartuzy.

Skrót walki (od 4:12) można obejrzeć na platformie YouToube

oprac. SG/Kartuski Klub Kickboxingu

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.