Uczniowie z Banina uczestniczyli w Nocy Biologów

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 22:17
fot. nadesłane

Uczniowie z podstawówki i gimnazjum z Banina uczestniczyli w kolejnej Nocy Biologów. 90 uczniów z rodzicami i nauczycielami poznawali biologię na Wydziale Biologii i Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Warsztaty obejmowały takie zagadnienia jak: "Po co ta kość?", "Jak polują rośliny mięsożerne?", "Sekcja ryb", "Wstęp do czytania kotów".

Pokazy: "Robakożercy", "Straszne pupilki w naszych domach", "Mózg nocą", "Jak testujemy pamięć przestrzenną w zwierzęcym modelu choroby Alzheimera?".

Wykłady były o storczykach, nietoperzach, strachu, karaluchach. Tropienie mordercy na Wydziale Biotechnologii, podjadanie molekularnych smakołyków, pranie w orzechach, modelowanie białek na komputerze - to tylko nieliczne tematy, jakie można było poznać na Nocy Biologów.

Wszyscy uczniowie z Banina wyrażali ogromne zadowolenie z udziału w ogólnopolskiej akcji biologów. Deklarowali również chęć udziału w zajęciach szalonych studentów, doktorantów i pracowników UG. Czyli spotykamy się za rok.

nadesłane/SP Banino

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.