"Złota Kielnia" w Toruniu z finalistą ZST z Kartuz

wtorek, 22 stycznia 2019 r., 10:45
fot. nadesłane

W sobotę 12 stycznia, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach wzięli udział w ogólnopolskim Turnieju Budowlanym "Złota Kielnia" na szczeblu okręgowym w Toruniu. W zawodzie murarz-tynkarz, uczeń Artur Dzienisz uzyskał tytuł finalisty i awansował do finału, który odbędzie się w Poznaniu.

Uczniów przygotowywała wyspecjalizowana kadra inżynierską z ZST w Kartuzach: mgr inż. Magdalena Pytka oraz mgr inż. Szymon Kulaszewicz. Uczestnicy konkursu reprezentowali szkołę w trzech kwalifikacjach zawodowych zajmując odpowiednie miejsca w kraju:

Wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych
- Mateusz Pobłocki z klasy 2BW -miejsce 22
- Adam Labuda z klasy 2BW - miejsce 31

Wykonywanie robót dekarskich
- Kacper Hopa z klasy 2CSL - miejsce 8

Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich
- Artur Dzienisz z klasy 2BW - 6 miejsce - w zawodzie murarz 3 miejsce
- Kacper Cirocki z klasy 2BW - miejsce 16

Grono najlepszych sześciu uczestników w danym zawodzie w kraju uzyskuje miano finalisty. Finaliści zostają zwolnieni z części teoretycznej egzaminu zawodowego z rezultatem 100%, który zdają po ukończeniu szkoły.

Wyniki konkursu są dostępne również na stronie www.turniejbudowlany.edu.pl

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.