Stężyca. Ukradł sprzęt za 40 tys. zł. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

wtorek, 22 stycznia 2019 r., 15:16
fot. internet/KPP Kartuzy

37-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego w sobotę po południu włamał się do garażu na terenie gminy Stężyca i ukradł z niego elektronarzędzia i traktor o wartości ponad 40 tysięcy złotych. Ponadto znaleziono przy nim amfetaminę, a w miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili około sześćdziesięciu sztuk innych sprzętów. Mężczyźnie grozi około 10 lat więzienia.

W sobotę około godz. 15 funkcjonariusze Posterunku Policji w Stężycy otrzymali zgłoszenie od ochroniarza lokalnej firmy dotyczące załączenia się alarmu w jednym z budynków na terenie gminy.

Mundurowi natychmiast udali się w okolice zdarzenia. W trakcie oględzin zauważyli, że przy jednym z garaży kręci się jakiś mężczyzna. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności wobec niego. Okazało się, że 37-latek włamał się do pomieszczenia, ukradł z niego elektronarzędzia oraz traktor ogrodowy o łącznej wartości ponad 40 tys.zł. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna ma przy sobie amfetaminę.

Funkcjonariusze przeszukali również miejsce zamieszkania podejrzanego. W jego mieszkaniu ujawnili ponad 60 sztuk elektronarzędzi.

- Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności związane z działalnością 37 - latka sprawdzając, czy nie ma on na swoim koncie innych kradzieży oraz włamań. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach, która zastosowało wobec niego dozór policyjny - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

Za czyny, o które jest on już podejrzany, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.