Chmielno. W gminie powstały dwa nowe Koła Gospodyń Wiejskich

sobota, 26 stycznia 2019 r., 08:50
fot. nadesłane

Gmina Chmielno wzbogaciła się o dwa Koła Gospodyń Wiejskich: w Maksach i Borzestowskiej Hucie. W środę w Domu Kultury w Chmielnie odbyło się spotkanie przedstawicielek wszystkich kół działających na terenie gminy Chmielno.

Spotkanie, które odbyło się w środę miało na celu zapoznanie nowych kół ze szczegółowymi zasadami funkcjonowania, wydatkowania i rozliczenia środków otrzymanych między innymi z ARiMR. Było również okazją do wymiany doświadczeń z dotychczas działającymi w Gminie Chmielno Kołami Gospodyń z Kożyczkowa, Chmielna i Garcza.

W zebraniu uczestniczył wójt gminy - Michał Melibruda. Pogratulował inicjatywy podkreślając, że koła gospodyń zawiązały się już w połowie sołectw gminy. Kołom najmłodszym stażem przekazał kroniki, życząc przy tym owocnej współpracy i zapełnienia stron kronik relacjami z działalności.

Rzeźbiarka z Kożyczkowa - Irena Brzeska zaprosiła panie do współpracy w swoim najnowszym projekcie "Wieś Warmii i Kaszub w osobistych wspomnieniach", którego celem jest zebranie i zaprezentowanie w instalacji artystycznej wspomnień z ginących tradycji, obrzędów, z pracy na roli, z życia na wsi na Kaszubach i Warmii z której pochodzi artystka. Projekt jest realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie zakończyło się wspólnym oglądaniem filmu "Gotowi na wszystko - EXTERMINATOR" w Kino za Rogiem w Chmielnie.

Lista Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie Gminy Chmielno

KGW "Kożyczkowianki" z Kożyczkowa - prezes - Anna Król
KGW "Kaszëbsczé Serca" z Gôrcza - prezes - Aleksandra Wangler-Wittke
KGW "Ekobabki" z Chmielna - prezes - Kasia Puzdrowska
KGW w Maksie - prezes - Natalia Stolc
KGW w Borzestowskiej Hucie - prezes - Sylwia Dzienisz-Dąbrowska

oprac. SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.