Zwycięstwo AP Junior Football Academy Przechlewo. Somonino CUP 2009

sobota, 26 stycznia 2019 r., 15:46
fot. nadesłane

W niedzielę na hali w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2009 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to czternasty turniej z cyklu Somonino CUP.

W zawodach udział wzięło 13 drużyn z województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy.

Grupa A
1. AP Marko Gol Gdańsk - 10 pkt
2. GKS Morena Gdańsk - 8 pkt
3. APK Jedynka Kartuzy - 4 pkt
4. Amator 2010 Kiełpino - 3 pkt
5. Pomezania II Malbork - 3 pkt

Grupę B
1. AP Junior Football Academy Przechlewo - 9 pkt
2. Amator Kiełpino - 4 pkt
3. Chojniczanka Chojnice - 4 pkt
4. KS II Skorzewo - 0 pkt

Grupa C
1. KS Skorzewo - 7 pkt
2. Chojniczanka II Chojnice - 6 pkt
3. Lew Lębork - 4 pkt
4. Pomezania Malbork - 0 pkt

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczu barażowego o awans do ćwierćfinału, w którym Lew Lębork bezbramkowo zremisował z Chojniczanką Chojnice. Wobec tego koniecznością była seria rzutów karnych, którą 3:1 wygrali zawodnicy z Lęborka uzyskując tym samym awans do ¼ finału, zaś drużyna z Chojnic zagrała o dziewiąte miejsce.

Następnie odbyły się mecze o miejsca 10-13, w których KS II Skorzewo wygrał 2:0 z Pomezanią Malbork, natomiast druga drużyna z Malborka wzięła rewanż za porażkę w fazie grupowej pokonując 1:0 Amatora 2010 Kiełpino.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym meczu mimo sporej przewagi Amator Kiełpino nie potrafił strzelić bramki drużynie GKS Morena Gdańsk i mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. W serii rzutów karnych lepsi okazali się gospodarze wygrywając 2:1. W drugim spotkaniu KS Skorzewo zdecydowanie pokonało APK Jedynka Kartuzy 4:0. Dwa ostatnie mecze tej fazy były znów bardzo zacięte i kończyły się wynikami 1:0. Wpierw niespodziewanie zwycięzca swojej grupy AP Marko-Gol Gdańsk przegrał z Lwem Lębork, a następnie AP Junior Football Academy Przechlewo pokonał Chojniczankę II Chojnice.

Kolejne mecze odbywały się o najniższe pozycje. W meczu drużyn rezerw o miejsca 9-11 Pomezania Malbork pokonała KS Skorzewo 1:0, uzyskując prawo gry o miejsce dziewiąte, zaś drużyna ze Skorzewa zakończyła rywalizację w turnieju na miejscu jedenastym. Miejsce dwunaste zajęła najmłodsza drużyna w turnieju Amator 2010 Kiełpino pokonując Pomezanię Malbork 2:0, zaś w meczu o miejsce dziewiąte po remisie 2:2 Chojniczanka Chojnice pokonała w rzutach karnych Pomezanię II Malbork 7:6.

W pierwszym meczu o miejsca 5-8 GKS Morena Gdańsk pokonała APK Jedynkę Kartuzy 3:1, zaś w drugim bardzo zaciętym spotkaniu padł remis 1:1 i w serii rzutów karnych Chojniczanka II Chojnice okazała się lepsza od AP Marko Gol Gdańsk wygrywając 5:4.

Mecze półfinałowe zgodnie z oczekiwaniami stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. W pierwszym meczu nie padły żadne bramki i potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy KS Skorzewo pokonując Amatora Kiełpino 4:3. W drugim natomiast idący przez turniej jak burza AP Junior Football Academy Przechlewo mimo sporego oporu przeciwnika pokonał Lwa Lębork 2:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme w AP Marko Gol Gdańsk pewnie pokonał APK Jedynka Kartuzy 3:0. Mecz o piąte miejsce miał jednostronny przebieg i Chojniczanka II Chojnice pokonała GKS Morenę Gdańsk 4:0. W meczu o najniższy stopień podium nie padły żadne bramki i w emocjonującej serii rzutów karnych Amator Kiełpino pokonał Lwa Lębork 2:1. W finale spotkały się drużyny, które w turnieju nie doznały żadnej porażki. Mimo spodziewanego zaciętego meczu nie doczekaliśmy się emocji, gdyż AP Junior Football Academy pewnie pokonał KS Skorzewo 4:0.

Składy medalistów:
1. AP Junior Football Academy Przechlewo - Filip Kamyszek, Grzegorz Chrapkowski (3), Igor Florek (2), Jakub Tkaczyk (5), Piotr Bystron (3), Aleksander Myszka, Hubert Reszka (2), Adam Napiórkowski (2), Michał Bartoszewicz (2), Jan Jamusik (1), Filip Napiórkowski (1)
2. KS Skorzewo - Antoni Migiel, Miłosz Dobek (5), Fabian Ugowski (3), Michał Zaborowski (2), Dawid Kujawski, Borys Ronkowski (2), Patryk Demps (2), Aleksander Bednarek
3. Amator Kiełpino - Krystian Worzała (2), Wojciech Grota (1), Franciszek Drywa, Małgorzata Pettke (1), Kacper Bojanowski (2), Jan Pettke, Tymoteusz Stolc, Piotr Klawikowski, Michał Wroński, Fabian Filipkowski

klasyfikacja końcowa
1. AP Junior Football Academy Przechlewo
2. KS Skorzewo
3. Amator Kiełpino
4. Lew Lębork
5. Chojniczanka II Chojnice
6. GKS Morena Gdańsk
7. AP Marko Gol Gdańsk
8. APK jedynka Kartuzy
9. Chojniczanka Chojnice
10. Pomezania II Malbork
11. KS II Skorzewo
12. Amator 2010 Kiełpino
13. Pomezania Malbork

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Marcel Kulikowski (Pomezania II Malbork)
- najlepszy bramkarz : Filip Kamyszek (AP Junior Football Academy Przechlewo)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Miłosz Dobek (KS Skorzewo)

Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.