Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Gowidlinie

niedziela, 27 stycznia 2019 r., 08:51
fot. AL

W sobotnie przedpołudnie w Szkole Podstawowej w Gowidlinie świętowano Dzień Babci i Dziadka. W sumie na sali gimnastycznej zgromadziło się aż blisko 200 seniorów, dla których przygotowano wiele niespodzianek, a wśród nich tą najbardziej wzruszającą, jaką były występy ich wnucząt.

W gowidlińskiej szkole Dzień Babci i Dziadka jest dniem szczególnym. Tradycyjnie dla licznie zgromadzonych gości przygotowano szczególną niespodziankę. Nic tak bowiem nie wzrusza babcie i dziadków jak występy ich własnych wnucząt. Seniorzy nie kryli więc radości, wzruszenia i dumy, która ich rozpierała, gdy na scenie specjalnie dla nich ich wnuczki i wnukowie prezentowali swoje talenty recytatorskie, wokalne, czy aktorskie.

Na zakończenie części artystycznej uczniowie miejscowej szkoły rozdali wszystkim świętującym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. Najlepsze życzenia seniorom złożyli też wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela oraz dyrektor Zespołu Szkół w Gowidlinie Aleksandra Stark.

- Nasza praca jest o tyle łatwiejsza, bo wsparta jest waszym przykładem popartym dowodami waszej czułości, cierpliwości oraz wzorowego systemu wartości. To państwo jesteście strażnikami pamięci zbiorowej, a więc macie szczególny tytuł wyrazicieli wspólnych ideałów i wartości, które są podstawą i regułą życia społecznego. Już Cyceron mówił, że brzemię lat jest lżejsze dla tego, kto czuje się szanowany i kochany przez młodych. Z okazji waszego święta życzymy wam bardzo dużo zdrowia i szczęścia, stu lat życia i pomyślności - życzyła Aleksandra Stark.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.