Jak wygląda dobra strona www?

niedziela, 27 stycznia 2019 r., 22:01
fot. nadesłane

Stworzenie atrakcyjnej graficznie i funkcjonalnej strony internetowej nie jest rzeczą prostą. Wymaga od wykonującej jej osoby nie tylko specjalistycznej wiedzy z zakresu języków programowania, funkcjonowania przeglądarek sieciowych czy też odpowiednio rozwiniętego warsztatu w zakresie obsługi programów graficznych, ale także - i przede wszystkim - poczucia smaku i estetyki oraz znajomości panujących na rynku trendów oraz zmieniających się dynamicznie standardów sieciowych.

To, co z powodzeniem określane mogło być jako dobra i udana strona www kilka lat temu, w chwili obecnej bardzo często uznane zostanie za projekt niespełniający aktualnych wymogów. W każdym przypadku istotna jest także specyfika branży, w jakiej działa właściciel serwisu internetowego. Inaczej wyglądać będzie bowiem strona internetowa kancelarii notarialnej w Katowicach, inaczej też - przedsiębiorcy z branży budowlanej lub transportowej. Te drobne, acz subtelne różnice w wielu przypadkach decydują o sukcesie oraz pozytywnym odbiorze projektu.

Jak rozpoznać nowoczesny serwis internetowy?

Każda osoba, która rozpoczyna przygodę z projektowaniem stron internetowych, musi brać obecnie pod uwagę mnogość przeglądarek i urządzeń, na których codziennie korzystają z Internetu miliony internautów. Każde kolejne urządzenie to potencjalna możliwość wyświetlania serwisu na ekranie o odmiennej rozdzielczości. Z tego też względu, nowoczesny serwis internetowy charakteryzować musi się multiresponsywnością. To trudne słowo oznacza nic innego jak odpowiednie przygotowanie strony do tego, aby w prawidłowy sposób wyświetlała się na ekranach o różnych wymiarach i rozdzielczościach. Podejmowane w tym celu zabiegi w większości przypadków wiążą się z koniecznością sięgnięcia po możliwości, jakie daje połączenie najpopularniejszych języków kodowych, które wykorzystywane są do tworzenia stron internetowych. Oczywiście - w każdym przypadku istnieje też możliwość skorzystania z gotowych narzędzi i szablonów, które upraszczają i przyspieszają proces tworzenia prostych i nieskomplikowanych stron internetowych.

Czy strony internetowe powinny się znacznie różnić?

Nie będzie niczym odkrywczym stwierdzenie, że każda strona internetowa powinna być w całości dostosowana do osoby zamawiającego. W większości przypadków uwzględniać musi to także branżę, w której porusza się i funkcjonuje na co dzień właściciel serwisu. Przygotowując stronę dla kancelarii notarialnej w Katowicach należy wziąć pod uwagę, jakie osoby zainteresowane będą usługami notariusza oraz jakie są charakterystyczne cechy docelowej grupy odbiorców. Podobnie rzecz będzie się mieć w przypadku większych przedsięwzięć o charakterze e-commerce. Przygotowanie serwisu uwzględniającego profil potencjalnego nabywcy towarów i usług przyczynić się może do wzrostu zainteresowania ofertą oraz zwiększenia przychodów przedsiębiorstwa. Zależność ta oddziaływać może także w drugim kierunku, skutecznie odstraszając przed zakupem, np. poprzez mało intuicyjny i nieczytelny interfejs serwisu.

Poznaj ofertę agencji kreatywnej MediaWIN.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.