Kolejny amator jazdy na podwójnym gazie w rękach policji

wtorek, 29 stycznia 2019 r., 16:01

Około promila alkoholu w organizmie miał 59-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, którego za kierownicą mitsubishi zatrzymali w poniedziałek policjanci. To kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany w ostatnich dniach.

W poniedziałek około godz. 14.30 w Brodnicy Górnej policjanci zatrzymali 59-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował pojazdem marki Mitsubishi mając w organizmie około promila alkoholu. Mimo nieustannych apeli służb to kolejny przypadek w ostatnich dniach. W sobotni wieczór policjanci zatrzymali 21-latka, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie około dwóch promili alkoholu. Mężczyzna doprowadził do kolizji.

Z kolei w środę, funkcjonariusze z komisariatu policji w Żukowie zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował volkswagenem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Co więcej, mężczyzna miał też cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.