GKS Cartusia 1923 bez bramki w meczu z Sokołem Zblewo

środa, 30 stycznia 2019 r., 17:13
fot. nadesłane

Drużyna GKS Cartusia 1923 jest już po pierwszych meczach w zimowym okresie przygotowawczym. W sobotę na kartuskim boisku treningowym ze sztuczną nawierzchnią, Cartusia przegrała w meczu z Sokołem Zblewo 0:3.

Rywalem była drużyna V ligowego Sokoła Zblewo, która w grupie II V ligi walczy o awans do IV ligi. Kartuzianie w meczu tym ulegli niestety gościom ze Zblewa 0:3 (0:1) po bramkach Grzegorza Skórczewskiego (17'), Szymona Machnikowskiego (62') i Mateusza Bujanowskiego (75'). W drużynie Cartusii zabrakło jednak 6 podstawowych zawodników, których zatrzymały kontuzje, choroby i sprawy zawodowe, a więc w spotkaniu zagrała sama młodzież i trzeba przyznać, że pomimo porażki pokazała się z bardzo dobrej strony.

Drużyna Sokoła Zblewo, której trenerem jest Mariusz Majewski, przed rundą wiosenną zdecydowanie się wzmocniła. Trener przed meczem nie ukrywał, że w rundzie wiosennej będą chcieli powalczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Z kolei Cartusia, w której szeregach zabrakło Rolanda Kazubowskiego, Zbyszka Bodzaka, Marcina Adamkiewicza, Jakuba Gieca, Franka Sierszyńskiego i Mateusza Toporka rozegrała mecz w bardzo eksperymentalnym składzie z wieloma juniorami, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony. Najstarszym w ekipie Cartusii był, jej 23-letni wychowanek, Dominik Nurek. W meczu miał także okazję zaprezentować się nowy nabytek Cartusii - Hiszpan Alexander Ochoa Pineiro, który także pokazał się z bardzo dobrej strony.

Kolejnym przeciwnikiem, w okresie przygotowawczym, będzie ligowy przeciwnik - Sporting Leźno, z którym drużyna zmierzy się w pierwszej wiosennej kolejce w marcu. Mecz sparingowy odbędzie się 2 lutego o 12:00 w Kartuzach.

nadesłane/GKS Cartusia 1923

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.