Żukowo. Z budżetu obywatelskiego powstanie ul. Kasztanowa

piątek, 1 lutego 2019 r., 18:26
fot. Longina Templin

W tegorocznej edycji żukowskiego Budżetu Obywatelskiego najwięcej głosów mieszkańcy oddali na projekt "Budowa ulicy Kasztanowej". Na ten cel przeznaczono 200 tys. złotych, które pozwolą wybudować 160 metrów ulicy, czyli mniej więcej połowę zaprojektowanego przedsięwzięcia. Planuje się go wykonać jeszcze w tym roku.

Projekt jest gotowy, bo to jest ten sam, który był wykorzystywany do tej pory przez gminę przy takich inwestycjach jak ulice - 1 Maja, Dambka, Wierzbowa czy Jaśminowa. W tym roku będzie realizowana ul. Kasztanowa jako ta, którą wybrali mieszkańcy głosujący w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Na to przedsięwzięcie Rada osiedla Nowego przekazała dodatkowe środku w kwocie 50 tys. złotych.

- Projekt przewiduje wykonanie około 300 - metrowego odcinka tej drogi. Zakładam, że brakowałoby około 150 tys. zł. na wykonanie całej drogi. Czy to się uda? Zależy od sytuacji budżetowej w ciągu roku. Dobrze by się stało, aby zrobić to jednorazowo, bo byłoby to oszczędne chociażby z tego powody, że realizowała by to jedna ekipa budowlana. Taką możliwość daje Prawo zamówień publicznych. Pozwala ono na wprowadzenie takich zapisów przetargu, które umożliwiają zamawiającemu, czyli gminie Żukowo, udzielenie temu samemu wykonawcy robót budowlanych, prac przy kontynuacji tej ulicy - wyjaśnił Wiesław Pałka, koordynator referatu inwestycji w żukowskim urzędzie.

- Rozpatruje się również zlecenie wykonania zadania Spółce Komunalnej Żukowo, która w tej chwili szacuje koszty. W pierwszej połowie lutego br. powinniśmy znać wartość, za którą spółka jest w stanie podjąć się realizacji budowy tej drogi - dodała nasz rozmówca.

Wspomniany odcinek ulicy Kasztanowej (I etap) będzie miał 160 metrów długości i 5 metrów szerokości. Wzdłuż drogi powstanie też chodnik dwumetrowej szerokości. Nawierzchnia ulicy wyłożona będzie kostką brukową. Powstanie też kanalizacja deszczowa (z podłączeniem do ulicy Dambka). Zainstalowane zostaną 5 - 6 lamp ulicznych.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.