Strażacy walczyli z pożarem budynku mieszkalnego w Mrozach

piątek, 1 lutego 2019 r., 22:45
fot. BM

Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem budynku mieszkalnego, do którego doszło w piątkowy wieczór w Mrozach. Jedna osoba ucierpiała wskutek zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 19 w Mrozach. Jak pożar wybuchł w budynku mieszkalnym o konstrukcji drewnianej. Mieszkały w nim cztery osoby. Na miejsce zadysponowano jednostki JRG Kartuzy, OSP Mojusz, OSP Sierakowice i OSP Kamienica Szlachecka. W momencie przyjazdu na miejsce pierwszych jednostek pożarem objęte były trzy pomieszczenia na parterze. Spaleniu uległo około 70 m kw. powierzchni budynku. Starty oszacowano na około 30 tys. zł.

Wskutek pożaru jedna osoba została przetransportowana do szpitala - 62-letnnia kobieta zatruła się dymem.

Wstępnie za przyczynę pożaru przyjęto zwarcie instalacji elektrycznej, choć nie wyklucza się także podpalenia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.