KS Sulmin w czołówce klasyfikacji somonińskiej halówki rocznika 2005

sobota, 2 lutego 2019 r., 09:23
fot. nadesłane

W sobotę 26 stycznia na hali w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2005 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to czternasty turniej z cyklu Somonino CUP. Zwycięstwo odniósł zespól z Pruszcza Gdańskiego zaś na najniższym stopniu podium stanął KS Sulmin.

W zawodach udział wzięło 12 drużyn z województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy.

Grupa A
1. Amator Kiełpino - 6 pkt
2. GTS II Pruszcz Gdański - 4 pkt
3. SAP Sopot - 4 pkt
4. Elnaf Sokół Ełganowo - 3 pkt

Grupa B
1. GTS Pruszcz Gdański - 7 pkt
2. GKS Morena Gdańsk - 4 pkt
3. Team Łęczyce - 3 pkt
4. Wisła Długie Pole - 1 pkt

Grupa C
1. Pogoń Tczew - 7 pkt
2. KS Kamienica Królewska - 5 pkt
3. KS Sulmin - 4 pkt
4. Football Training Group - 0 pkt

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12. W pierwszym meczu pechowo nie awansujący do ćwierćfinału zespół Team Łęczyce pewnie pokonał football Training Group 3:0. Drugi pojedynek zakończył się zwycięstwem Elnaft Sokoła Ełganowo 2:1 nad Wisłą Długie Pole.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe, które były niezwykle zacięte i przyniosły sporo niespodzianek. W pierwszym spotkaniu GKS Morena Gdańsk pokonała 1:0 GTS II Pruszcz Gdański. W kolejnych dwóch spotkaniach doszło do sporych niespodzianek, gdyż przegrywali zwycięzcy swoich grup. Wpierw dziewczęta z Pogoni Tczew przegrały z Sopocką Akademia Piłkarską 0:2, zaś w trzecim meczu Amator Kiełpino uległ KS Sulmin 0:1. W ostatnim spotkaniu tej fazy GTS Pruszcz Gdański pokonał KS Kamienica Królewska 2:1.

Następnie odbyły się mecze o najniższe pozycje. W meczu o miejsce jedenaste Wisła Długie Pole pokonała Football Training Group 2:1, zaś miejsce dziewiąte zajął Team Łęczyce pokonując Elnaft Sokół Ełganowo 1:0 .

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8, które zakończyły się wynikami 1:0. W pierwszym meczu Pogoń Tczew pokonała GTS II Pruszcz Gdański, zaś w drugim KS Kamienica Królewska okazała się lepsza od Amatora Kiełpino.

Mecze decydujące o awansie do finału miały całkowicie odmienny przebieg. W pierwszym mimo wielu okazji nie padły żadne bramki i by wyłonić finalistę potrzebne były rzuty karne, w których GKS Morena Gdańsk pokonała Sopocką Akademię Piłkarską 5:4. Drugi mecz był natomiast jednostronnym popisem zawodników GTS Pruszcz Gdański, którzy rozbili KS Sulmin 5:1.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme nie padły żadne bramki i w rzutach karnych GTS II Pruszcz Gdański pokonał Amator Kiełpino 4:3. Spotkanie o miejsce piąte również zakończyło się wynikiem bezbramkowym, zaś w serii rzutów karnych lepsi okazali się zawodnicy KS Kamienica Królewska pokonując Pogoń Tczew 2:1. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy KS Sulmin pewnie pokonując SAP Sopot 4:0.

W meczu finałowym spotkały się zespoły, które rywalizowały w jednej grupie i ponownie lepsi okazali się zawodnicy GTS Pruszcz Gdański pewnie pokonując GKS Morenę Gdańsk 3:0.

Składy medalistów:
1. GTS Pruszcz Gdański - Filip Mamiński (1), Szymon Kruczyński (4), Marcel Łakomy (4), Jan Urbański (3), Krzysztof Musiał (7), Patrykk Lange
2. GKS Morena Gdańsk - Marcin Skiba, Jan Kochanowski (1), Maksymilian Chilczuk (2), Wojciech Czermański, Mateusz Kotewicz, Piotr Gruszczyński, Patryk Pappe (1), Oskar Wybranowski (1), Bartosz Łukaszewicz
3. KS Sulmin - Mieszko Jaworski, Mikołaj Jaworski, Mateusz Czerwionka (1), Mateusz Ludkowski (9), Kacper Wiśniewski, Kacper Garboś (6)

Klasyfikacja końcowa:
1. GTS Pruszcz Gdański
2. GKS Morena Gdańsk
3. KS Sulmin
4. GKS Morena Gdańsk
5. KS Kamienica Królewska
6. Pogoń Tczew
7. GTS II Pruszcz Gdański
8. Amator Kiełpino
9. Team Łęczyce
10. Elnaft Sokół Ełganowo
11. Wisła Długie Pole
12. Football Training Group

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Mateusz Ludkowski (KS Sulmin)
- najlepszy bramkarz : Eryk Skłodowski (Sopocka Akademia Piłkarska)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Krzysztof Musiał (GTS Pruszcz Gdański)

Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.