Żukowo. Trwa modernizacja budynku przyszłej siedziby OKiS-u

sobota, 2 lutego 2019 r., 11:07
fot. Longina Templin

Od dwóch miesięcy trwają prace mające na celu przebudowę budynku potocznie zwanego pustakiem. Mieści się on w najbliższych sąsiedztwie rewitalizowanego spichlerza. Po modernizacji będzie on siedzibą żukowskiego Ośrodka Kultury i Sportu, a także biblioteki i czytelni. Wykonawcą jest firma Majkowski - Bau z Kościerzyny. Koszt inwestycji opiewa na kwotę 4,5 mln złotych.

W tej chwili trwa odkopywanie fundamentów, sprawdzanie ich stanu, w miarę potrzeby wzmacnianie i izolowane. Przygotowywane są do o wiele większego obciążenia niż do tej pory, m. in. ze względu na przyszłą bibliotekę, która będzie się mieścić na parterze wraz z salami warsztatowymi.

Na piętrze znajdą się pomieszczenia biurowe, z których korzystać będą pracownicy OKiS-u.

Częściowo będzie wykorzystana znajdująca się tam piwnica, gdzie może powstać np. studio nagraniowe.

- Całość prac obejmuje wzmocnienie konstrukcji budynku. Trzeba też zrobić odprowadzenie wód, uporządkować piwnice, wzmocnić stropy, fundamenty i więźbę dachową. Budynek kolorystycznie i stylistycznie nawiązywać będzie do znajdującego się w sąsiedztwie spichlerza - powiedział Wiesław Pałka, koordynator referatu inwestycji w żukowskim urzędzie.

- Chcielibyśmy, aby wyposażenie obiektu rozpoczęło się już pod koniec prac budowlanych. Prawdopodobnie będzie to na przełomie czerwca i lipca br. - dodał.

Powierzchnia użytkowa piwnicy wynosi 176 metrów kwadratowych, parter to prawie 400 metrów kwadratowych i pierwsze piętro - 405 metrów kwadratowych.

Zabezpieczono już miejsce na parking. W tej kwestii zawarto umowę służebności z żukowskim GS-em.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.