Pożar zakładu produkcyjnego na Burchardztwie

sobota, 2 lutego 2019 r., 13:12
fot. BK

W sobotę przed południem na Burchardztwie doszło do pożaru w hali produkcyjno-magazynowej z kadłubami do łodzi. Z ogniem walczyło osiem strażackich zastępów.

Do pożaru doszło w sobotę rano, około godz. 10.00. Ogień zajął pomieszczenie produkcyjno-magazynowe, w którym poddawano renowacji kadłuby kompozytowe do łodzi. Wewnątrz obiektu znajdowały się cztery osoby, zostały bezpiecznie ewakuowane z budynku. Nikomu nic się nie stało.

Z pożarem walczyło osiem zastępów straży pożarnej, trzy z JRG Kartuzy oraz z OSP Dzierżążno, OSP Łapalice, OSP Żukowo, OSP Przodkowo i OSP Pomieczyno. Jak poinformował, młodszy kapitan Adrian Kopczyński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, spaleniu uległo wnętrze pomieszczenia renowacyjnego o powierzchni 240 m kw. oraz cztery kadłuby łodzi.

Straty oszacowano na około 50 tys. złotych. Przyczyny pożaru jeszcze nie są znane. Wyjaśni je policja.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.