XIV Bal Seniora w Kamienicy Szlacheckiej za nami

niedziela, 3 lutego 2019 r., 08:06
fot. AL

Tradycji stało się zadość. Już po raz 14. Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej zaprosiły seniorów na wspólny bal. Jak co roku organizatorki zadbały o to, by ich goście nie mogli narzekać na nudę, a jedna z sobót karnawału upłynęła pod znakiem szampańskiej zabawy i wspólnych niekończących się tańców i śpiewów.

Najstarsi mieszkańcy sołectwa Kamienica Szlachecka stawili się licznie na sobotnim balu, by choć na chwilę zapomnieć o trudach dnia codziennego, a skupić się na dobrej zabawie wśród znajomych.

Imprezę przygotowały Kaszubianki, które zadbały zarówno o poczęstunek dla zacnych gości oraz sferę rozrywkową. Najpierw same zaprezentowały się w tańcu, by później porwać też do niego seniorów. Dobrej zabawy nie było końca, o czym świadczyć może chociażby to, że parkiet od pierwszych do ostatnich taktów muzyki wypełniony był po brzegi. Tradycyjnie już nie obyło się bez tańca czekoladowego oraz loterii fantowej.

- W balu uczestniczę od samego początku, czyli już 14 lat. Super inicjatywa. Przeogromnie dziękuję Kaszubiankom, że organizują to spotkanie. My seniorzy, nie mamy zbyt wiele okazji, by spotkać się w swoim gronie i to w tak wspaniałych okolicznościach. Można powiedzieć, że ładujemy akumulator i z wytęsknieniem czekamy na kolejny bal - mówi jedna z uczestniczek zabawy.

- Z zaproszenia Kaszubianek skorzystałam po raz czwarty. Cieszę się, że cztery lata temu dzieci namówiły mnie, by udać się na bal. Bawię się wyśmienicie. O tym, że ta impreza warta jest kontynuowania, świadczy nie tylko frekwencja wśród seniorów, ale przede wszystkim ich uśmiechnięte twarze i oczywiście zapełniony parkiet - dodaje inna seniorka.

Bez wątpienia zaangażowanie Kaszubianek sprawiło, że seniorzy do domu wracali w wyborowych nastrojach, a wspominać bal będą jeszcze przez długie miesiące.

A za rok seniorzy spotkają się na jubileuszowym XV balu, podczas którego z pewnością nie zabraknie szczególnych gratulacji i podziękowań dla Kaszubianek, które również będą świętować jubileusz 15-lecia niezwykle aktywnej działalności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.