Co musisz wiedzieć o dbaniu o soczewki kontaktowe

poniedziałek, 4 lutego 2019 r., 08:55
fot. nadesłane

Soczewki kontaktowe są wybawieniem dla wielu osób, które nie lubią siebie w okularach. Należy jednak pamiętać, że wymagane jest odpowiednie czyszczenie. Wybór odpowiednich soczewek i ich czyszczenie sprawi, że będą one gwarantować długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie. Sprawdź, co musisz wiedzieć o użytkowaniu i o dbaniu o soczewki kontaktowe.

- Soczewki kontaktowe, to cienkie soczewki optyczne, które są umieszczone w filmie łzowym oka

- Kilka prostych reguł sprawi, że dbanie o czystość soczewek będzie proste. Zajmuje to tylko kilka minut i jest niezbędne do ich poprawnego użytkowania
 
Soczewki kontaktowe są powszechnie używanie przez miliony osób na świecie. Są to cienkie soczewki, które umieszczone w filmie łzowym oka, pozwalają na poprawne widzenie. Warto jednak pamiętać, że pielęgnacja soczewek to czynność, która jest niezbędna, aby spokojnie i bezproblemowo korzystać z ich dobrodziejstwa.

Pielęgnacja soczewek wymaga przestrzegania kilku prostych reguł. Po pierwsze pamiętaj, aby umyć ręce przed kontaktem z soczewkami, pozwoli Ci to na uniknięcie podrażnień. Gdy wyjmujesz i wkładasz soczewki, zawsze zaczynaj od tego samego oka, sprawi to, że nigdy nie pomylisz soczewek. Pamiętaj, aby zawsze wyczyścić soczewki po ich wyjęciu. Czystość soczewek wielokrotnego użytku jest szczególnie ważna. Dodatkowo do czyszczenia soczewek, nigdy nie używaj wody do tego celu. Do czyszczenia soczewek kup płyn do soczewek. Odpowiedni produkt pozwoli Ci zachować Twoje soczewki w dobrym stanie.

Czyszczenie soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku nie należy do bardzo trudnych czynności. Musisz jedynie zastosować kilka prostych kroków, a całą czynność zajmie Ci tylko kilka chwil. Po pierwsze, musisz zadbać, aby czysty pojemnik został wypełniony świeżym płynem dezynfekującym do soczewek. Należy o to zadbać przed każdym użyciem. Następnie wyczyść pierwszą soczewkę. Możesz to zrobić poprzez umieszczenie jej w czystej i osuszonej dłoni. Nanieś na nią kroplę płyny do soczewek i pocieraj palcami. Pamiętaj, że te ruchy powinny być delikatne. Po oczyszczeniu soczewki należy ją wypłukać i umieścić w czystym pojemniku. Do płukania użyj płynu dezynfekującego do soczewek. Czynność tę powtórz dla drugiej soczewki.
 
Pamiętaj, że płyny mają różne właściwości. Sprawdź, na opakowaniu jak długo należy myć soczewki. Jeżeli nie używasz ich codziennie, to na opakowaniu znajdziesz informacje, co ile należy wymieniać płyn do dezynfekcji z opakowania. Pamiętaj, że odpowiednia czystość soczewek to dla Ciebie najważniejszy czynnik do uniknięcia podrażnień.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.