Funkcjonalne i dekoracyjne - zegary do salonu

poniedziałek, 4 lutego 2019 r., 09:58
fot. nadesłane

Planując remont lub zmianę aranżacji, szukamy i przeglądamy oferty wielu sklepów z wyposażeniem wnętrz. Wybierając dodatki, warto spojrzeć na te produkty, które nie tylko pełnią funkcje użytkowe, ale będą też czymś, co dodatkowo ozdobi wnętrze. Przykładem tego, co daje takie możliwości, są zegary do salonu.

Dawniej obecność czasomierza w domu była uważana za coś wyjątkowego, prestiżowego. Później zegary stały się na tyle powszechne, że stanowiły jeden ze standardowych elementów wyposażenia. Ich obecność była obowiązkowa, ale też nie patrzono na nie przez pryzmat walorów estetycznych. A jak wygląda to obecnie?

Zegar zegarowi nierówny

Wystarczy, że odwiedzimy kilka sklepów lub przejrzymy parę zdjęć aranżacji, w których pojawiają się zegary do salonu, by dostrzec w nich nietuzinkową dekorację. Niezależnie od tego, czy szukamy zegara wiszącego, czy stojącego, szybko okaże się, że odmierzanie czasu to tylko jedna z jego funkcji. Każdy styl aranżacyjny rządzi się innymi prawami, pojawiają się inne zestawienia kolorystyczne i podejście do designu. Dlatego też producenci, chcąc wyjść naprzeciw jak największej grupie klientów, stworzyli zegary, które diametralnie różnią się pod względem wielości zdobień, rozmiaru, koloru. Dzięki temu podczas zakupu możemy kierować się swoimi własnymi potrzebami i tym, jaki chcemy uzyskać efekt.

Jak wybrać zegary do salonu?

Możemy chcieć coś niewielkiego, co będzie stało na komodzie i stanowiło dyskretną dekorację. Jednak są też modele pokaźnych rozmiarów, które po tym, jak zawisną na ścianie, stają się jej główną dekoracją. Nie są potrzebne wtedy żadne obrazki, czy fotografie. Najważniejsze, by wybierając zegary do salonu kierować się nie impulsem, a tym, co już mamy w danym pomieszczeniu. Najlepszy efekt można uzyskać wtedy, kiedy wszystkie dekoracje są spójne pod względem wizualnym, a jeśli się różnią, powinien być to zabieg celowy, a nie przypadkowy. Salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym i tak też najlepiej podejść wobec zegara. Jeśli chcemy pokusić się o zakup ekstrawaganckich dodatków do domu, zegar do salonu będzie najtrafniejszym wyborem.

Zegar na prezent?

Kiedy zbliżają się święta, urodziny, imieniny lub inna okazja, by kogoś obdarować, często szukamy oryginalnych pomysłów na prezent. Jeśli chcemy go dać osobie, którą dobrze znamy i wiemy, jaki ma gust, można wziąć pod uwagę któreś produkty do wyposażenia wnętrz. Patrząc z perspektywy tego, że zegar jest urządzeniem praktycznym i ładnym, może okazać się ciekawym pomysłem prezentowym. Dawniej popularne były figurki, teraz można pójść o krok dalej. Każda osoba, której wręczymy designerski zegar, będzie zadowolona. Jednak musimy mieć pewność, że jego stylistyka będzie się podobała i pasowała do wnętrz. Decydując się na to, by wręczyć zegar, trafniejszym wyborem będą zegary stojące, które mogą się znaleźć w dowolnym miejscu i nie będą wymagały zmiany wystroju. Ważne, by przy zakupie zwracać uwagę, czy produkt pochodzi od dobrego producenta, a całe urządzenie jest elegancko wykończone.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.