Ogłoszono zbiórkę dla pogorzelców z Przyjaźni

poniedziałek, 4 lutego 2019 r., 11:57
fot. internet/Facebook/OSP Żukowo

Wskutek pożaru budynku mieszkalnego, do którego doszło w sobotnie popołudnie w Przyjaźni, dwie osoby straciły dach nad głową. Sołtys Przyjaźni, Krzysztof Krasowski, na platformie pomagam.pl zorganizował zbiórkę na remont budynku. Liczy się każda złotówka.

Przypomnijmy, że do pożaru doszło w sobotę, około godz. 15 w Przyjaźni. Spłonął parterowy budynek mieszkalny z cegieł, w którym mieszkały dwie osoby. Jedna z nich doznała niewielkich oparzeń i trafiła do szpitala. Niestety obiekt już nie nadaje się do zamieszkania. W niedzielę, dzień po zdarzeniu, sołtys wsi Krzysztof Krasowski zorganizował zbiórkę pieniędzy na remont budynku na platformie pomagam.pl.

- Doszło do ogromnej ludzkiej tragedii. Spłonął dom jednych z naszych mieszkańców. Dom, w którym mieszkały dwie osoby. Jedna znajduje się aktualnie w szpitalu. Część domu nie nadaje się absolutnie do mieszkania. Druga część także grozi zawaleniem. Jest potrzeba jak najszybszego remontu dachu, stropu i wnętrza domu, aby ludzie mieli gdzie mieszkać. Zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie. Nie lubię prosić i w większości przypadków staram sobie radzić sam. Jednak w tym przypadku potrzebuję pomocy - apeluje sołtys.

Jak zaznacza sołtys, koniecznym jest, by najpierw postawić nowy dach, by konstrukcja budynku się nie zawaliła. Na ten cel potrzebne jest około 30.000 złotych. Liczy się każda złotówka.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.