Sukces narciarzy Cartusii podczas Biegu Jaćwingów w Gołdapi

wtorek, 5 lutego 2019 r., 09:56

Narciarze GKS Cartusii wzięli udział w 29 edycji Biegu Jaćwingów w Gołdapi. Kartuscy zawodnicy podczas dwóch dni trwania zawodów zajęli wysokie miejsca na podium.

W miniony weekend w Gołdapi odbyła się 29 edycja Biegu Jaćwingów w biegach narciarskich. Zawody były podzielone na dwa dni. W sobotę przeprowadzone były w stylu dowolnym na dystansach 20 i 10 km, które zaliczane były do Pucharu Polski Amatorów, oraz w kategoriach szkolnych od 0,2m do 5km. W Niedzielę w stylu klasycznym na dystansach 14 i 7 km.

W Biegu Głównym na dystansie 20 km w stylu dowolnym najlepszym z Polaków (za dwoma Litwinami) był zawodnik Cartusii - Rafał Koryciński który do mety dobiegl jako trzeci (1 w kategorii wiek). Janusz Meissner uplasował się na piętnastej pozycji (2 w kategorii wiek). Bieg ukończyło 44 zawodników.

Bardzo dobre wyniki osiągnęli młodsi uczestnicy biegu. Drugie miejsce w kategorii 2003 - 2004 na trasie 3 km zajęła Klaudia Merchel, tuż za nią na podium stanęła Paulina Myszk. W tej samej kategorii wśród chłopców piąte miejsce wywalczył Damian Merchel. Kolejne wysokie drugie miejsce w kategorii 2007 - 2008 na dystansie 1 km uzyskała Natalia Myszk. Z kolei Bartek Koszałka po biegu na trasie 5 km w kategorii wiekowej 2002 - 2002 znalazł się na czwartej lokacie.

W drugim dniu zawodów odbyły się dwa biegi w stylu klasycznym. Bieg Główny na dystansie 14 km ukończyło 52 zawodników. Najlepszy na tym dystansie z kartuskiego teamu był Rafał Koryciński, który znalazł się na piątym miejscu (3 w kategorii wiek). Janusz Meissner był osiemnasty (3 w kategorii wiek.).

W Biegu Średnim na dystansie 7km, który ukończyło 37 narciarzy wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Paulina Myszk, a drugie Klaudia Merchel. Wśród mężczyzn siódme miejsce zajął Damian Merchel.

Bieg Jaćwingów należy do największych masowych biegów narciarskich w Polsce. Zawody były świetnie przygotowane przez OSiR Gołdap (województwo Warmińsko - Mazurskie) we współpracy z miejscowymi samorządami. Łącznie startowało w nich ok. 240 zawodników z całego kraju, oraz goście z Litwy.

Wyjazd kartuskich narciarzy był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Kartuzach i Gminy Kartuzy oraz zaangażowaniu rodziców.