Sukces uczniów Szkoły Podstawowej z Leźna.

wtorek, 5 lutego 2019 r., 12:31
fot. nadesłane

W Instytucie Pamięci Narodowej w Gdańsku odbył się Wojewódzki Konkurs Historyczny "Robotnicy Wybrzeża 1945-1989". Uczeń Szkoły Podstawowej w Leźnie - Antoni Cichowicz zajął wysokie II miejsce i uzyskał awans do finału.

W piątek w konkursie na etapie międzyszkolnym, rywalizowało 66 uczniów ze szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Szkołę z Leźna reprezentowali Antoni Cichowicz, Ignacy Rabek, Maciej Grotch i Michał Anusewicz.

Uczeń szóstej klasy Antoni Cichowicz wykazał się bardzo dobrą znajomością historii z okresu 1945 - 1989, zdobywając 39 punktów na 41 możliwych do zdobycia. II miejsce, które uzyskał daje mu awans do ścisłego finału, który odbędzie się w marcu.

Warto również wspomnieć, że wśród uczniów z SP w Leźnie nie mały sukces odniosła uczennica trzeciej klasy gimnazjalnej - Marta Maka, która została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego o Grudniu 70'. Konkurs ten odbył się w pierwszej połowie grudnia w Sejmiku Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Opiekunem uczniów jest Marek Krauza.

oprac. SG/Marek Krauza

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.