Diety pudełkowe już nie są luksusem - stać na nie każdego

środa, 6 lutego 2019 r., 09:51
fot. nadesłane

Dieta to słowo, które wielu osobom kojarzy się bardzo źle. Jałowe posiłki, ciągłe uczucie głodu oraz wyrzeczenia mogą szybko sprawić, że porzucimy drogę do wymarzonej sylwetki.

Dla innych dodatkowym problemem mogą być uwarunkowania zdrowotne uniemożliwiające spożywanie pewnych pokarmów zalecanych przez dietetyków. Czy istnieje jakieś rozwiązanie, by jednocześnie jeść smacznie i zdrowo, a przy tym nisko kalorycznie? Umożliwiają to diety pudełkowe, zyskujące coraz większą popularność.

Catering dietetyczny - na czym polega?

Catering dietetyczny to usługa dostarczania pod wskazany adres zestawu pięciu posiłków na śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Każdy posiłek jest zamknięty w hermetycznym opakowaniu, dzięki czemu można swobodnie z nim podróżować.

Potrawy przyrządzane są dla każdego Klienta według indywidualnych upodobań i wskazań. Możemy więc liczyć na posiłki wegetariańskie i wegańskie, bez glutenu, bez laktozy, odchudzające czy dla sportowców.

Dlaczego warto skorzystać z diety pudełkowej? Głownie dlatego, że każdy posiłek przyrządzony jest z najwyższą starannością, ze świeżych i urozmaiconych produktów. Można więc liczyć nie tylko na niską kaloryczność i bogactwo witamin, ale także urozmaicone smaki i odpowiednie porcje.

Dieta pudełkowa dla każdego!

Stale rosnące zainteresowanie dietami pudełkowymi sprawiło, że w naszym kraju pojawiło się naprawdę wiele firm świadczących te usługi. Już w samej Warszawie jest ich kilkanaście, pojawiają się też kolejne firmy w mniejszych miastach w Polsce. Dzięki temu korzystanie z cateringu dietetycznego staje się dostępne dla coraz większej ilości osób, i to niezależnie od miejsca zamieszkania. Nic zatem dziwnego, że wielu z nas z nich korzysta.

Dla kogo diety pudełkowe będą dobrym rozwiązaniem? Jak już wspomnieliśmy, to dobry pomysł dla każdego, kto chce się zdrowo odżywiać. Ale catering dietetyczny to też alternatywa dla wszystkich zapracowanych, którzy z braku czasu nie mogą pozwolić sobie na codzienne przyrządzanie świeżych i zbilansowanych posiłków. Zamiast więc stołować się w przypadkowych restauracjach i spożywać wątpliwej jakości dania, lepiej zamówić catering dietetyczny i mieć pewność, że każdego dnia otrzymamy zestaw smacznych, wartościowych potraw. Takie żywienie z pewnością odbije się dodatnio na naszym samopoczuciu, a co za tym idzie, wydajności w pracy.

Być może wydaje nam się, że zamówienie diety pudełkowej to zbyt droga sprawa, ale wcale nie musi tak być. Obecnie może ona kosztować od 800 do 1,400 złotych, w zależności od rodzaju diety i częstotliwości dostaw.

Jeżeli uwzględnimy brak kosztów związanych z codziennymi zakupami i gotowaniem obiadu, może okazać się, że to o wiele bardziej opłacalna opcja. Mając zawsze przy sobie pięć pysznych posiłków, unikamy też pokusy podjadania na mieście.

Korzyści wynikające z diety pudełkowej

Korzystanie z diet pudełkowych niesie za sobą wiele korzyści. Oto niektóre z nich:

WYGODA

Catering dietetyczny eliminuje potrzebę robienia codziennych zakupów, planowania obiadów i wielogodzinnego gotowania. To wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla kogoś, kto pracuje do późna i nie chce marnować czasu na stanie w kolejkach w supermarkecie.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I PIENIĘDZY

Brak konieczności gotowania i robienia zakupów pozwala nam zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Dzięki temu nie wydajemy pieniędzy na przekąski i zbędne jedzenie, oszczędzamy także prąd, gaz i wodę.

POPRAWA NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

Jakość potraw w dietach pudełkowych jest zawsze na najwyższym poziomie. Jednocześnie są to posiłki niskokaloryczne i odpowiednio zbilansowane. Dzięki nim możemy raz na zawsze wyzbyć się złych nawyków żywieniowych i całkowicie zapomnieć o jedzeniu typu fast food.

SKUTECZNA DIETA ODCHUDZAJĄCA

Odchudzanie bywa trudne, zwłaszcza gdy sami musimy przygotowywać sobie posiłki i nie mamy pomysłu na zdrowe i smaczne potrawy. Catering dietetyczny robi to za nas, sprawiając, że każdego dnia wprost wyczekujemy swojej dostawy i z niecierpliwością oczekujemy, co dziś zjemy. Dzięki temu jedzenie sprawia samą przyjemność, nawet na diecie.

RÓŻNORODNOŚĆ POSIŁKÓW

Na przyjemność z jedzenia wpływa nie tylko pyszne wykonanie posiłków, ale też ich różnorodność. Każdego dnia możemy liczyć na inne danie, często mamy okazję spróbować czegoś po raz pierwszy. Taka dieta pudełkowa nigdy się nie znudzi!

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.