Ostatnia kolejka somonińskiej ligi w sezonie 2018/2019. Ajax Kamienica uzupełnia podium

środa, 6 lutego 2019 r., 11:46
fot. Gruntcase Żukowo

W sobotę odbyła się jedenasta i zarazem ostatnia kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej w sezonie 2018/2019. Pierwsze miejsce na podium zdobył Syldar Kiełpino, tuż za nim znalazł się Atom Goręczyno a trzecie miejsce wywalczył Ajax Kamienica.

W pierwszym meczu zagrały drużyny bezpośrednio walczące o trzecie miejsce w lidze. Po bardzo ciekawej walce bardzo dobrze grający w drugiej części ligi Dav-Tynk Team Kartuzy pewnie pokonał będącego do tej pory na podium Gruntcase Żukowo 5:2 i dzięki temu awansował na trzecie miejsce i oczekiwał na wynik ostatniego meczu tej kolejki.

Zwycięstwo młoda drużyna z Kartuz uzyskała głównie dzięki czterem bramkom króla strzelców ligi Jakubowi Leszkiewiczowi. Drugi zaplanowany mecz niestety nie doszedł do skutku, gdyż drużyna Red Wolves Chmielno nie pojawiła się na hali i oddała punkty walkowerem przegrywając tym samym 0:5 z mistrzem ligi Syldarem Kiełpino.

W kolejnym meczu wicemistrz tegorocznych rozgrywek Atom Goręczyno niespodziewanie przegrywał do przerwy z niżej notowanym No Name Kartuzy. W drugiej połowie drużyna z Kartuz stopniowo zaczęła jednak opadać z sił i Atom wygrał 7:3.

W czwartym spotkaniu zagrały drużyny z dołu tabeli, które mimo zajmowanych pozycji stworzyły ciekawe widowisko. Do przerwy nie zobaczyliśmy żadnych bramek, zaś w drugiej części ostatecznie o jedną więcej strzelili zawodnicy FC Buka Goręczyno pokonując Young Boys Egiertowo 2:1.

Dopiero w ostatnim meczu poznaliśmy drużynę, która uzupełniła podium tegorocznej ligi. Po bardzo zaciętym meczu, mimo że przeciwnik grał przez większość czasu gry bez zmian, Ajax Kamienica pokonał Usługi Stolarskie Grzybno 3:2 spychając tym samym Dav Tynk Team z trzeciego miejsca w tabeli.

W najbliższą sobotę 9 lutego roku od godz. 16.15 odbędzie się tzw Turniej Prawdy sezonu 2018/2019. Zagra w nim dziewięć z jedenastu drużyn grających w lidze oprócz Bell-Domu Borowiec oraz Red Wolves Chmielno. Drużyny zagrają systemem "przegrywający odpada" a pary pierwszych spotkań zostały ustalone na podstawie losowania. Najciekawiej zapowiadają się pierwsze dwa mecz ćwierćfinałowe. W pierwszym drugi w tabeli ligi Atom Goręczyno zagra z trzecim Ajaxem Kamienica, zaś w kolejnym dojdzie do rewanżu za ostatnią kolejkę ligi. Gruntcase Żukowo będzie miał okazję odegrać się zespołowi Dav Tynk Team Kartuzy za porażkę, która kosztowała utratę trzeciego miejsca w lidze. Mecz finałowy zaplanowano na godz. 19.30, a po nim ok.20.00 nastąpi zakończenie i podsumowanie turnieju oraz całej ligi.

Wyniki jedenastej kolejki

GRUNTCASE ŻUKOWO - DAV-TYNK TEAM KARTUZY - 2 : 5 (0 : 4)
Grzegorz Miotk, Rajmund Teca - Jakub Leszkiewicz (4), Kamil Drewniak

RED WOLVES CHMIELNO - SYLDAR KIEŁPINO - 0 : 5 v.o
(drużyna gospodarzy nie stawiła się na zawody)

ATOM GORĘCZYNO - NO NAME KARTUZY - 7 : 3 (0 : 1)
Szymon Lahuta (2), Tomasz Nikel, Damian Nikel, Marcin Cieślewicz, Piotr Żybko, Szymon Kotłowski - Krzysztof Marciński, Adam Kryszewski, Krystian Kryszewski

YOUNG BOYS EGIERTOWO - FC BUKA GORĘCZYNO - 1 : 2 (0 : 0)
Kacper Mamelski - Jędrzej Zając, Nikodem Jaskulski

USŁUGI STOLARSKIE GRZYBNO - AJAX KAMIENICA - 2 : 3 (1 : 3)
Sebastian Kerschnik (2) - Dominik Niklas (2), Tomasz Kostuch

BELL-DOM BOROWIEC - PAUZA

Klasyfikacja końcowa:

1. SYLDAR KIEŁPINO - 30; 73 : 23
2. ATOM GORĘCZYNO - 25; 61 : 35
3. AJAX KAMIENICA - 21; 45 : 31
4. DAV-TYNK TEAM KARTUZY - 19; 75 : 31
5. GRUNTCASE ŻUKOWO - 18; 70 : 37
6. USŁUGI STOLARSKIE GRZYBNO - 15; 49 : 40
7. BELL-DOM BOROWIEC - 13; 49 : 29
8. NO NAME KARTUZY - 13; 29 : 36
9. FC BUKA GORĘCZYNO - 6; 24 : 60
10. RED WOLVES CHMIELNO - 3; 26 : 83
11. YOUNG BOYS EGIERTOWO - 0; 12 : 109

Najlepsi Strzelcy:

Jakub Leszkiewicz - Dav-Tynk Team Kartuzy - 38 gole
Sebastian Kerschnik - Usługi Stolarskie Grzybno - 29 goli
Dawid Gliwa - Syldar Kiełpino - 20 goli
Robert Kostuch - Gruntcase Żukowo - 18 goli
Piotr Żybko - Atom Goręczyno - 16 goli


Czołówka Klasyfikacji Fair Play:

1. GRUNTCASE ŻUKOWO+ 10 pkt
2. NO NAME KARTUZY+ 6 pkt
3. FC BUKA GORĘCZYNO0 pkt

Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.