Ferie 2019. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na dzieci w Twojej okolicy

środa, 6 lutego 2019 r., 11:55
fot. internet/www.pixabay.com

Lada dzień na Pomorzu rozpoczną się ferie. Na okres dwutygodniowych wakacji od szkoły różne placówki w całym powiecie przygotowały sporo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Będą warsztaty plastyczne, spektakle teatralne, zajęcia taneczne, sportowe i wiele innych. Sprawdź, co zaplanowano i gdzie możesz zapisać swoją pociechę na zajęcia.

Chmielno

Ośrodek kultury w Chmielnie zaprasza podczas ferii na Folkowisko. Przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, na uczniów czekać będzie całe mnóstwo najróżniejszych atrakcji m.in. zajęcia z twórcami ludowymi, wyjazd do Fabryki Sztuk w Tczewie, bal karnawałowy. Na zajęcia obowiązują zapisy, koszt udziału to 30 zł za tydzień (wyjazd dodatkowe 25 zł). W programie ujęto też propozycje bezpłatne, adresowane dla wszystkich. W poniedziałki odbywać się będą zajęcia sportowo-taneczne Slavica Kids, a w środy odbywać się będą spektakle teatralne. Na 13 lutego zaplanowano teatrzyk "Pinokio", a na 20 lutego "Anaruk z Grenladnii". Szczegółowy program można znaleźć tutaj. Specjalny repertuar na czas ferii przygotowało też Kino za Rogiem.

Kartuzy

Jak co roku ciekawą propozycje na ferie przygotowało Muzeum Kaszubskie w Kartuzach. Zajęcia odbywać się tam będą w środy, czwartki i piątki w godz. 11-14. Na 13 lutego zaplanowano zajęcia pt. "Co kryją głębiny pojezierza kaszubskiego". Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in. jakie ryby występują w kaszubskim akwenach i jak je chronić oraz przygotują wspólnie akwarium z rybami słodkowodnymi. Czwartek upłynie pod hasłem "Mapa Kartuz i okolic w wyobraźni dziecka". Na warsztatach powstanie mapa Kartuz, na której zaznaczone zostaną miejsca rzeczywiste i te wymarzone. Na piątek zaplanowano malowanie toreb i kaszubskie karaoke. Z kolei w drugim tygodniu ferii odbędą się zajęcia poświęcone ptakom występującym na Kaszubach, warsztaty robienia świec. Na piątek zaplanowano eksperymenty. Uczestnik za każde zajęcia musi uiścić opłatę za materiały w wysokości 10 zł. Szczegółowy harmonogram znaleźć można tutaj.

W sprawie zajęć można się kontaktować pod numerem telefonu 58 681 14 42, bądź za pomocą e-mail muzeum@muzeum-kaszubskie.com.pl. Sporo podczas ferii będzie się działo również w Kartuskim Centrum Kultury, jednak tamtejsze zajęcia cieszą się taką popularnością, że limit miejsc został wyczerpany błyskawicznie.

Przodkowo

Tradycyjnie Przodkowo zaprasza na ferie w wydaniu sportowym i w bibliotece. Przez okres zimowych wakacji dzieci i mlodziezr z gminy korzystać będą mogły nieodpłatnie ze stoku narciarskiego "Paczoskowo" w Kosowie. Wystarczy zabrać ze sobą tam legitymację szkolną. Do dyspozycji dzieci i młodzieży będzie boisko Orlik oraz tamtejsi animatorzy. W pierwszym tygodniu zajęcia odbędą się pod hasłem "Ferie na sportowo. Bezpiecznie i zdrowo". W godzinach 10-14 na wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w rozgrywkach w różnych dyscyplinach sportowych. Na wszystkich uczestników codziennie czekać będą słodkie upominki i ciepły posiłek. Dla wytrwałych na zakończenie ferii z Orlikiem niespodzianka. Przodkowska biblioteka zaprasza na ferie w bibliotece. W programie między innymi zajęcia edukacyjne, konkursy oraz seanse filmowe.W pierwszym tygodniu ferii w dniach 11 - 15 luty, zajęcia będą się odbywać od godziny 9.30 do 12.30.

Sierakowice

Ciekawą ofertę zajęć feryjnych przygotował również Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach. W programie ujęto m.in. zajęcia z fitnessu na ludowo, czyli Slavica Kids, projekcje filmowe, zajęcia z papieroplastyki, robotyki, zabawę z tańcami kaszubskimi, a nawet pokaz iluzji. Zajęcia są bezpłatne. Szczegóły i zapisy w GOKu lub pod numerem telefonu 694 468 877. Harmonogram dostępny jest tutaj.

Somonino

Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury wraz z biblioteką przygotował dla dzieci na dwa tygodnie ferii masę atrakcji. Zajęcia odbywać się będą w godz. 13-16. W programie m.in. spotkanie ze strażakiem, łowczym. spektakle teatralne, warsztaty decupage, interaktywne pokazy i warsztaty dla dzieci oraz wyjazdu do kina i do FunParku w Gdyni. Szczegółowy harmonogram dostępny jest tutaj. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerami tel.: 58 684-11-26 i 512-013-606 w godz.: 8 -18.

Sulęczyno

W Gminnym Ośrodku Kultury w dniach 11-15 lutego odbywać się będą zajęcia dla grupy dzieci zapisanych m.in. na zajęcia artystyczne, spotkania tematyczne, wyjazdy do kina, na kręgle, do Koszałkowa i wiele innych atrakcji. 14 lutego w Sulęczynie, Podjazach, Węsiorach i w Mściszewicach odbędzie się przedstawienie teatralne pt. "Lodowa Kraina".

Żukowo

Żukowskie szkoły na czas ferii przygotowały specjalną ofertę zajęć dodatkowych. W programach poszczególnych placówek ujęto zajęcia sportowe, artystyczne, wspólne zabawy i gry planszowe, projekcje filmowe, zajęcia kulinarne i wiele innych. Szczegółowe programy zajęć w każdej ze szkół znaleźć można tutaj. Oferty półkolonii przygotowały też OKiS w Żukowie oraz chwaszczyńska strefa kultury, jednak na te zajęcia obowiązywały wcześniejsze zapisy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.