W Staniszewie powstało nowe stowarzyszenie. Szkółka zapaśnicza efektem pierwszych działań

środa, 6 lutego 2019 r., 17:16
fot. nadesłane

"Szkoła na Miotle" to nowe stowarzyszenie, które powstało przy Szkole Podstawowej w Staniszewie. W ramach pierwszej inicjatywy, w szkole zainaugurowano pierwsze zajęcia zapaśnicze.

W tym tygodniu swoją działalność rozpoczęło Stowarzyszenie dla Społeczności Szkolnej w Staniszewie "Szkoła na Miotle".

- Celem działalności stowarzyszenia będzie działanie na rzecz społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Staniszewie, m.in. organizowanie zajęć pozalekcyjnych dla uczniów szkoły i całego środowiska. - wyjaśnia dyrektor szkoły w Staniszewie Paweł Pytka

Pierwszą inicjatywą stowarzyszenia są zajęcia zapaśnicze (szkółka zapaśnicza dla uczniów szkoły), które odbywać się będą w każdy wtorek, w godzinach 16.00 - 18.00 na sali gimnastycznej szkoły.

We wtorek 5 lutego, trenerzy Marcin Dobka i Łukasz Konkel, wraz z grupą 10 młodych kartuskich zapaśników, przeprowadzili trening pokazowy, który bez wątpienia zachęcił uczniów ze Staniszewa do regularnych treningów.

Zajęcia prowadzić będzie były zapaśnik, a obecnie trener Łukasz Konkel. Są one adresowane dla wszystkich chętnych od 7. roku życia - zarówno chłopców, jak i dziewczyn. Dzięki wsparciu klubu zapaśniczego GKS-u Cartusii Kartuzy szkółka będzie mogła korzystać z profesjonalnej maty zapaśniczej.

Patronat nad organizacją szkółki zapaśniczej objął Burmistrz Kartuz Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński.

nadesłane/SP Staniszewo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.