Miszewo. Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej i inauguracja roku Jana Trepczyka

środa, 6 lutego 2019 r., 19:16
fot. Longina Templin

Miszewska podstawówka długo czekała na ten dzień. Wreszcie spełniły się marzenia o sali sportowej, której nigdy nie mieli. Powstały też nowe sale lekcyjne i biblioteka. W środę oficjalnie otwarto rozbudowany obiekt. Było symboliczne przecięcie wstęgi, a ks. Daniel Knapiński, proboszcz banińskiej parafii poświęcił nową część szkoły oraz krzyże, które zawisną w salach lekcyjnych.

Na uroczystość przybyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych, Kuratorium Oświaty w Gdańsku i Edmund Wittbrodt, prezes ZKP. Gośćmi były również liczne delegacje Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego, strażacy, dyrektorzy szkół oraz uczniowie. Były życzenia, gratulacje, upominki i kwiaty.

- Dzisiejszy dzień to dzień długo wyczekiwany przez społeczność szkolną. To dzień, w którym spełniają się marzenia o sali gimnastycznej i zajęciach wychowania fizycznego na miarę XXI wieku. Przed nami przyszłość, w którą patrzymy z nadzieją. Otwiera ona przed nami szersze horyzonty na rozwój pasji i zainteresowań, twórczych spotkań, tworzenia nowych kart historii szkoły - powiedziała Dorota Richert, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Miszewie.

- Dzisiejszy dzień to nie tylko otwarcie sali, to także inauguracja roku Jana Trepczyka od niespełna 15 lat patrona naszej szkoły - dodała.

Szefowa miszewskiej placówki serdecznie podziękowała żukowskim władzom samorządowym i wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji rozbudowanej szkoły.

- Wszystko zaczyna się od marzeń. Ale oprócz marzeń trzeba planów, które dają wizę tego co ma powstać, a później realizacji. Każdy samorząd, szczególnie gminny, jest bezpośrednio w kontakcie ze swoimi mieszkańcami, bo to oni tworzą wspólnotę gminną. Myślę, że obecność moja, zastępcy i wielu radnych świadczy o tym, że to nie jest tylko wasze święto tutaj w Miszewie. To jest święto całej naszej wspólnoty samorządowej, bo oddajemy do użytku coś, co ma służyć najbardziej dzieciom i młodzieży. Szczególnie teraz, gdy reforma oświaty podnosi poziom organizacyjny szkół sześcioklasowych do ośmiu, mieliśmy szczęście, że inwestycja ta została zrealizowała - stwierdził Wojciech Kankowski, burmistrz gminy Żukowo.

To co zaprezentowali uczniowie w części artystycznej najlepiej obrazują takie słowa: Z dumą możemy powiedzieć - z pamięcią o przeszłości, z siłą teraźniejszości, z nadzieją w przyszłość. Szkolni aktorzy wspominali historię placówki, zaakcentowali aktualne dokonania i sukcesy, a także marzenia wybiegające daleko w przyszłość.

Ponadto zaprezentowano taniec współczesny. Wystąpił zespół Mulki, szkolny teatrzyk Jantark pod kierownictwem Katarzyny Michalskiej oraz wokalistka Weronika Pryczkowska. Pieczę nad całością części artystycznej sprawowała nauczycielka Marta Osowska.

Efektem prac budowlanych jest sala gimnastyczna, trzy nowe sale lekcyjne, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, jadalnia, szatnia i biblioteka oraz budynek gospodarczy. Wykonawcą jest Zakład Usług Remontowo - Budowlanych Apollo. Koszt inwestycji to niewiele ponad 4 mln zł.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.