Zmarł ks. Alfons Strala, kapłan senior z parafii św. Kazimierza w Kartuzach

czwartek, 7 lutego 2019 r., 09:00
fot. internet/parafia św. Kazimierza w Kartuzach

W czwartek nad ranem odszedł ks. Alfons Strala. Przez ostatnie lata wspierał w duszpasterstwie kapłanów z parafii św. Kazimierza jako kapłan senior. W październiku skończyłby 87 lat.

Ks. Alfons Strala urodził się 15 października 1932 r. w Gdańsku. Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpoczął naukę w Collegium Marianum. W 1954 r. zdał maturę, następnie rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia kapłańskie otrzymał 12 lipca 1959 r. z rąk ks. biskupa Kazimierza Józefa Kowalskiego. Jako wikariusz pełnił posługę w parafiach Rogóżno Pomorskie, Grudziądz i Radzyń Chełmiński. W 1965 r. został proboszczem w Szczepankach. Następnie jako proboszcz pracował w parafiach Jabłonowo Pomorskie i Górale, a od 1997 roku w Okoninie. 31 lipca 2004 r. przeszedł w stan spoczynku. Ostatnie lata spędził jako rezydent parafii św. Kazimierza w Kartuzach. Tu wspierał duszpasterzy jako kapłan senior. Zmarł 7 lutego 2019 roku.

Msza pogrzebowa ks. kanonika Alego Strali odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w parafii p.w. św. Kazimierza w Kartuzach. Uroczystością pogrzebowym będzie przewodniczył J.E. ks. bp. Andrzej Suski.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.