Sukces narciarzy Cartusii na wojewódzkich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Kartuzach

czwartek, 7 lutego 2019 r., 11:01
fot. nadesłane

W środę na trasach Cartusia SkiArena Nordic na Bilowie przeprowadzone zostały finały wojewódzkie Igrzysk Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w narciarstwie biegowym. Bardzo dobry bieg zaliczyli zawodnicy z powiatu kartuskiego zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach.

Zawody były przeprowadzone w czterech kategoriach w stylu dowolnym, na dystansie 1,5 km oraz 2 km. W igrzyskach dzieci udział wzięli uczniowie z roczników 2006 i młodszych, zaś w igrzyskach młodzieży szkolnej z rocznika 2003 - 2005. Łącznie w biegach wystartowało 32 narciarzy z Kartuz, Człuchowa, Szopy, Żukowa i Bojana.

Wyniki końcowe

Igrzyska Dzieci-dziewczęta na dystansie 1,5 km
1. Natalia Myszk - SP2 Kartuzy
2. Marta Chmurzyńska - SP1 Człuchów
3. Maria Zielnik- SP1 Człuchów

Igrzyska Dzieci-chłopcy na dystansie 1,5 km
1. Karol Sikora - ZS-P Szopa
2. Bartłomiej Sikora - ZS-P Szopa
3. Kacper Choszcz - ZS-P Szopa

Igrzyska Młodzieży Szkolnej-dziewczęta na dystansie 2 km
1. Paulina Myszk - SP1 Kartuzy
2. Klaudia Merchel - SP2 Kartuzy

Igrzyska Młodzieży Szkolnej-chłopcy na dystansie 2 km
1. Damian Merchel - SP1 Kartuzy
2. Bartłomiej Brylowski - SP1 Kartuzy
3. Jakub Skrzypkowski - SP2 Żukowo

Współorganizatorem Igrzysk był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku reprezentowany przez wiceprzewodniczącego Zbigniewa Gajewskiego. GKS Cartusię Kartuzy reprezentował prezes - Andrzej Formela oraz członkowie sekcji narciarskiej, którzy przeprowadzili zawody. Medale i dyplomy wręczał zastępca burmistrza - Wojciech Jaworowski.

Oprac. SG
Info. Janusz Meissner

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.