Powiat kartuski z nominacją w konkursie "Zdrowy Samorząd"

czwartek, 7 lutego 2019 r., 12:52
fot. internet/www.portalsamorzadowy.pl

Powiat Kartuski znalazł się w gronie 30 samorządów nominowanych w plebiscycie "Zdrowy Samorząd". Został wyróżniony za program dotyczący wykrywania i profilaktyki wirusa HCV. W jego ramach mieszkańcy powiatu mogą wykonać bezpłatne badania. O wygranej zadecyduje nie tylko kapituła konkursu, ale też internauci.

Konkurs organizowany jest po raz drugi i ma na celu wyłonienie najlepszych prozdrowotnych inicjatyw polskich samorządów. Organizują go portalsamorzadowy.pl oraz portal i magazyn "Rynek Zdrowia". W tegorocznej edycji wpłynęło aż 179 zgłoszeń programów z 82 samorządów. Spośród nich wybrano 30, które otrzymały nominację.

Laureaci wyłonieni zostaną przez radę konsultacyjną konkursu, ale jeden z projektów otrzyma także nagrodę przyznaną przez internautów i czytelników Portalu Samorządowego i magazynu "Rynek Zdrowia". Każdy może oddać głos "za" lub "przeciw" na wszystkie nominowane programy profilaktyczne i prozdrowotne. Głosować można tutaj.

Celem "Programu profilaktyki zakażeń HCV dla mieszkańców powiatu kartuskiego na lata 2017-2019" jest wczesne wykrywanie i profilaktyka wobec wirusa HCV, który jest bezpośrednią przyczyną zapalenia wątroby typu C. W latach 2017-2018 skorzystało z niego ponad 1,4 tys. mieszkańców powiatu. Badania pozwoliły określić wstępną skalę zakażenia wirusem w powiecie kartuskim.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.