Sukces Jagody Stankowskiej na olimpiadzie wiedzy o karierze

piątek, 8 lutego 2019 r., 10:59
fot. pixabay.com

Jagoda Stankowska uczennica I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach - zakwalifikowała się do drugiego etapu IX Olimpiady Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową. Duża liczba uzyskanych przez nią punktów pozwoliła jej się znaleźć wśród 314 najlepszych uczniów z całej Polski, którzy zawalczą o udział w finale.

Uczennica I LO na "Klasztornej" z bardzo dobrym wynikiem ukończyła pierwszy z trzech etapów zmagań. Dwa pierwsze są realizowane drogą elektroniczną w formie testu wiedzy oraz dedykowanego zadania pisemnego. Z kolei ostatni trzeci etap konkursu odbędzie się w formie stacjonarnej w Warszawie.

Głównym celem olimpiady jest podniesienie wśród uczniów poziomu wiedzy i umiejętności dotyczących planowania i zarządzania karierą zawodową oraz podkreślenie roli poradnictwa zawodowego w procesie wyboru zawodu i kierunku kształcenia. Udział w olimpiadzie sprzyja twórczej pracy nad rozwiązywaniem problemów związanych z decyzjami dotyczącymi planowania i zarządzania ścieżką osobistego rozwoju zawodowego.

Organizatorem olimpiady adresowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Warszawie. Szkolnym opiekunem jest Magdalena Plichta.

Oprac. SG
Info: Magdalena Plichta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.