19-latek, który spowodował śmiertelny wypadek w Żukowie spędzi trzy miesiące w areszcie

piątek, 8 lutego 2019 r., 15:58
fot. nternet/OSP Żukowo

Sprawca tragicznego wypadku, do którego doszło w minionym tygodniu w Żukowie trafi na trzy miesiące do aresztu. 19-latkowi grozi nawet osiem lat pozbawienia wolności, choć niewykluczone, że kara może być surowsza, jeśli okaże się, że mężczyzna prowadził pod wpływem środków psychoaktywnych. Wskutek wypadku, który spowodował zginęły dwie młode osoby.

Do wypadku doszło 31 stycznia. 19-latek kierujący volkswagenem podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego wpadł w poślizg, a następnie zderzył się czołowo z samochodem marki volvo, którym kierował 33-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. Wskutek wypadku śmierć na miejscu poniosły dwie osoby - 17-letnia mieszkanka powiatu wejherowskiego i 18-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego.

W czwartek sąd na wniosek prokuratora podjął decyzję o zastosowaniu wobec 19-latka aresztu na okres trzech miesięcy.

- Podejrzany usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i umyślnego naruszenia zasad w ruchu drogowym. Kierujący naruszył przepisy, poruszał się z nadmierną prędkością, wyprzedzał pojazdy przed sobą na linii podwójnej ciągłej - informuje prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

- Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności, jednak może dojść do zaostrzenia kary, bo czekamy na wyniki badań toksykologicznych. Sprawdzamy, czy podejrzany nie był pod wpływem środków psychoaktywnych - dodaje prokurator Wawryniuk.

Okazało się, że 19-latek był już karany za spowodowanie wypadku drogowego kilka miesięcy wcześniej. We wrześniu ubiegłego roku spowodował wypadek, w którym ranna została jedna osoba - pasażer pojazdu. Jechał z nadmierną prędkością, nie zapanował nad pojazdem i dachował. 19-latek usłyszał wówczas zarzuty spowodowania wypadku, w którym obrażeń doznała jedna osoba, przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.