Na ten moment czekali wiele lat. Strażacy z Goręczyna z nowym MAN-em!

sobota, 9 lutego 2019 r., 12:00
fot. AL

Były fajerwerki, szampan i wielka radość. Na tę chwilę strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Goręczyna czekali wiele lat. W nocy z piątku na sobotę do jednostki dotarł nowy, wymarzony średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN. Jest to pierwszy nowy pojazd w historii tej jednostki.

W piątek już od godzin wieczornych goręczyńscy strażacy zebrali się w remizie w oczekiwaniu na nowy wóz. Ochotnicy na czele z prezesem jednostki z wymarzonym nabytkiem odebranym wprost z linii produkcyjnej kieleckiej firmy dotarli do Goręczyna po północy. Przez swoich kolegów powitani zostali z wielkim hukiem. Nie zabrakło więc fajerwerków, szampana, a przede wszystkim wielkiego zadowolenia i satysfakcji z nowego pojazdu.

Radość druhów była tym większa, że o samochód starali się wiele lat, a długo wyczekiwany nowy pojazd jest pierwszym w historii tej jednostki

- O nowy samochód staraliśmy się bardzo długo. Pozyskiwaliśmy pojazdy, w dobrym stanie, ale używane. Dotychczas dysponowaliśmy 42-letnim Starem, dobrze utrzymanym, ale niespełniającym wymogów technicznych i bezpieczeństwa, przede wszystkim dla strażaków. Działalność strażaków jest bardzo szeroka, dlatego nowy pojazd z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ratowników, ale też skuteczność działań ratowniczo-gaśniczych - zaznacza dh Andrzej Ustowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Goręczynie.

Koszt nowego samochodu to 836.000 zł. Jego zakup był możliwy dzięki wsparciu Rady Gminy Somonino i wójta gminy Somonino, Rady Powiatu Kartuskiego, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Komendanta Wojewódzkiemu PSP w Gdańsku oraz lokalnych firm i prywatnych sponsorów.

- Bardzo cieszymy się z nowego nabytku. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy mogli zakupić ten nowy samochód - podkreśla dh Andrzej Ustowski.

Nowy nabytek strażaków z Goręczyna to średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN o pojemności 4.800 litrów wody, 10 proc. środka pianotwórczego, masztem oświetleniowym i napędem terenowym, a więc pojazd przystosowany do działań w trudnym terenie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.