Młodzież rywalizowała w turnieju "Dwie rakiety" w Goręczynie

niedziela, 10 lutego 2019 r., 08:33
fot. nadesłane

Dwunastu zawodników z trzech szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego wzięło udział w turnieju tenisa stołowego "Dwie rakiety", który odbył się w Goręczynie. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobył Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kartuzach.

W XXI Powiatowym Turniej Tenisa Stołowego "Dwie rakiety", który odbył się w piątek wzięło udział 12 zawodników reprezentujących trzy szkoły powiatu kartuskiego: I LO w Kartuzach, ZSP w Przodkowie i ZSZiO w Kartuzach.

Celem turnieju jest popularyzacja tenisa stołowego, wyłonienie mistrza szkół ponadgimnazjalnych powiatu, a przede wszystkim, rozwijanie umiejętności i sprawności fizycznej młodzieży szkolnej. Sędzią głównym turnieju był Mirosław Płotka.

Wyniki turnieju:

Dziewczęta z klas I-II:
I miejsce - Ewelina Sikora (ZSZiO Kartuzy
II miejsce - Patrycja Arent ZSZiO Kartuzy)
III miejsce Wiktoria Krause (ZSP Przodkowo

Dziewczęta z klas III-IV:
I miejsce - Agata Hebel (I LO Kartuzy)
II miejsce - Karolina Cymerman I LO Kartuzy)
III miejsce - Martyna Potrykus ZSP Przodkowo )

Chłopcy I-II:
I miejsce Paweł Drywa (ZSZiO Kartuzy
II miejsce - Paweł Roda ZSP Przodkowo
III miejsce - Jakub Grubowicz I LO Kartuzy

Chłopcy III -IV:
I miejsce Sebastian Naczk (ZSP Przodkowo
II miejsce - Szymon Musiołowski (ZSZiO Kartuzy
III miejsce - Jacek Mielewczyk (I LO Kartuzy

Wyniki drużynowe:

I miejsce i Puchar Starosty Powiatu Kartuskiego
• ZSZiO Kartuzy

II miejsce i Puchar Wójta Gminy Somonino
• I LO Kartuzy
• ZSP Przodkowo.

Turniej zorganizowali: Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Starostwo Powiatowe w Kartuzach i Stowarzyszenie "Przyjazna wieś Kaszubska" w Somoninie. Organizatorzy dziękują Zespołowi Szkół w Goręczynie za udostępnienie i przygotowanie pomieszczeń do przeprowadzenia rozgrywek w hali sportowej.

Oprac.SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.