Chmielno. Przyznano 80.000 dotacji dla organizacji pozarządowych

niedziela, 10 lutego 2019 r., 09:36
fot. internet/pixabay.com

Chmieleński samorząd rozstrzygnął konkurs na realizację zadań publicznych. Na ten cel przeznaczono łącznie osiemdziesiąt tysięcy złotych. Wsparcie uzyskało dziewiętnaście przedsięwzięć, które w tym roku na terenie gminy zrealizują stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

Na zadania z zakresu "Kultury, sztuki, ochrony dóbr kulturowych i dziedzictwa narodowego" przeznaczono` łącznie 32.000 złotych. Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą "Chmielno NON-STOP" otrzymało 2.140 złotych na konkurs "O złote pióro Wójta Gminy Chmielno". KGW "Kożyczkowianki" zdobyło 3.500 złotych na organizację czwartej edycji kożyczkowskiej majówki. Stowarzyszeniu katolickiemu "Dzieło św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie" przyznano 8.000 zł na cykl koncertów "Usłyszeć Chmielno". Chmieleński oddział zrzeszenia kaszubsko-pomorskiego pozyskało 6.000 zł na realizację cyklu wydarzeń propagujących tradycje i kulturę Kaszub. Polskie stowarzyszenie "Baśki" pozyskało 1.390 zł na otwarte mistrzostwa Chmielna w grze w Baśkę. Kaszubska Fundacja Nasza Checz pozyskała 7.170 złotych na Święto Piotra Patrona Rybaków. KGW Borzestowska Huta zdobyło 3.800 zł na realizację międzypokoleniowych warsztatów nauki szydełkowania i haftu kaszubskiego.

W konkursie na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej rozdysponowano pulę 35.000 złotych. Kartuskie koło Polskiego Związku Niewidomych pozyskało 1000 zł na projekt pt. Rekreacja na sportowo-powitanie lata". Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Żagiel otrzymało 3.600 zł na olimpiadę osób niepełnosprawnych. UKS Remus Miechucino zdobył 6.000 zł na projekt "Wolne soboty przy stole tenisowym w Miechucinie od skrzata do seniora". KS Damroka zdobył 21.000 na realizacje zajęć sportowych sekcji żeglarskiej i piłkarskiej dla dzieci z gminy Chmielno.

Na ochronę i promocję zdrowia przeznaczono 3.000 zł. LGR Kaszuby zdobyło 2.000 zł na projekt "Eko-Młodzi - idea rozwoju świadomości proekologicznej wśród dzieci i młodzieży z gminy Chmielno". Stowarzyszenie wrotkarskie "Gdańskie Lwy" zdobyło 1.000 zł na warsztaty wrotkarskie.

KGW Kożyczkowianki zdobyło 4.000 zł na przygotowanie poczęstunku podczas jarmarku folklorystycznego i wojewódzkiego przeglądu twórczości kulturalnej ŚDS i DPS.

6.000 złotych przeznaczono na działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym. Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą "Chmielno NON-STOP" otrzymał 2.000 pozyskało na projekt "Warto zapukać do drzwi 2019". KGW Kożyczkowianki natomiast zdobyły 4.000 zł na przygotowanie poczęstunku podczas cyklu spotkań seniorów.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.