Szczypiorniści SPR GKS Żukowo bez zwycięstwa po rzutach karnych

niedziela, 10 lutego 2019 r., 09:48

W sobotni wieczór zawodnicy SPR GKS Żukowo podejmowali na hali widowiskowo -sportowej w Żukowie Gwardię Koszalin w ramach 13 kolejki rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi Mężczyzn. Po niezwykle emocjonującym starciu drużyna z Żukowa przegrała po decydującej o wyniku meczu serii rzutów karnych.

Spotkanie przed własną publicznością nie przyniosło zwycięstwa faworytom. Pierwsza połowa meczu zdecydowanie należała do gości z Koszalina, którzy dzięki serii czterech bramek, już w pierwszych minutach wypracowali sobie przewagę punktową nad gospodarzami. W najbardziej dramatycznym momencie żukowianie przegrywali 7:12. Jako pierwszy sygnał do odrabiania strat dał Wojciech Hajnos, który zapoczątkował serię czterech kolejnych bramek. Na przerwę podopieczni trenera Bonisławskiego schodzili ze stratą dwóch punktów i wynikiem 12:14.

Druga połowa dała zdecydowanie więcej powodów do radości licznie zgromadzonym kibicom. Po celnych rzutach Damiana Didyka, Alana Benkowskiego, Grzegorza Dorsza i Karola Radeckiego, żukowianom udało się doprowadzić do remisu. Kolejne minuty stanowiły emocjonującą wymianę -punktu za punkt. Oddany w ostatnich sekundach udany rzut karny Grzegorza Dorsza sprawił, że losy spotkania rozstrzygały się poprzez serię rzutów karnych.

Niestety tego wieczoru szczęście bardziej sprzyjało koszalinianom, którzy jako pierwsi oddali pięć celnych rzutów. Błędy przy wykonywaniu karnych w zespole z Żukowa popełnili Grzegorz Dorsz i Karol Radecki.

Rozczarowania z wyniku meczu nie krył trener Jakub Bonisławski.
- Dzisiejszy mecz w naszym wykonaniu był ospały. Mieliśmy dużo sytuacji, które mogliśmy wykorzystać na naszą korzyść. W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy dziewięciu - stuprocentowych sytuacji. Nie wykorzystaliśmy tego, że wynik był praktycznie remisowy. W drugiej połowie mimo głupich błędów, było bardziej stabilnie. Niestety karne to jak wiadomo loteria, raz wyjdzie, raz nie. Nie poddajemy się, walczymy o kolejne punkty. Musimy porozmawiać o świadomości naszych zawodników, ale nad tym będziemy pracować cały czas. Jeżeli mamy okazję to musimy pokazać przeciwnikowi, że jesteśmy lepsi - podsumował szkoleniowiec

Wynik meczu zwiększył dorobek SPR GKS Żukowo o jeden punkt w klasyfikacji ogólnej, co daje im piątą pozycję w grupie. Kolejny mecz ligowy w ramach 14 kolejki, SPR GKS Żukowo zagra na wyjeździe z MKS Mazur Sierpc.

Składy zespołów:

SPR GKS Żukowo: Bartłomiej Żurawski, Karol Radecki, Damian Didyk, Grzegorz Dorsz, Damian Wożniak, Szymon Adamczyk, Krzysztof Muńsko, Patryk Pieczonka, Jakub Korbus, Patryk Rolewicz, Jakub Dziesiątkowski, Piotr Suchłabowicz, Jakub Zemełka, Wojciech Hajnos, Alan Benkowski, Kacper Reseman.

Gwardia Koszalin: Roman Berezhnyi, Michał Felsztiger, Michał Hertig, Piotr Goerig, Patryk Kiciński, Maciej Kimiński, Jakub Radosz, Mykola Maliarevych, Henryk Rycharski, Krzysztof Karnacewicz, Mirosław Bugaj.