Glincz. Dzień Seniora nieco inny niż poprzednie

niedziela, 10 lutego 2019 r., 10:12
fot. Longina Templin

Tegoroczne święto seniorów rozpoczęło się od podziękowań. Podczas ostatniego zebrania wiejskiego, które odbyło się 30 stycznia, dotychczasowa sołtys Glincza Genowefa Zasada, złożyła rezygnację z pełnienia swojej funkcji. Piątkowa uroczystość była okazją do przekazania jej podziękowań za dwunastoletnie sołtysowanie. Część główną Dnia Seniora wypełniły występy uczniów, a także smakowity poczęstunek i tańce przy dobrej muzyce.

Zaproszonych gości przywitała Izabela Pilch - Schellenberger, p.o. dyrektor szkoły. Życzyła seniorom zdrowia, 200 lat życia, samych słonecznych dni i tylko życzliwych ludzi wokół siebie.

- Jeszcze raz chciałam podziękować za miłą współpracę społeczności szkolnej i wszystkim mieszkańcom. Zrezygnowałam z pełnienia funkcji sołtysa, bo uznałam, że - jak to mówią aktorzy - trzeba w odpowiednim momencie zejść ze sceny. Życzę wszystkim seniorom zdrowia, a nowej pani sołtys wszystkiego najlepszego, bo podjęła się trudnego zadania. Myślę, że będzie działała jeszcze lepiej ode mnie - powiedziała Genowefa Zasada, odchodząca pani sołtys, inicjatorka i wieloletnia główna organizatorka Dnia Seniora.

Bukiet kwiatów i podziękowanie za dwunastoletnie sołtysowanie złożyła nowa pani sołtys Izabela Małycha. Seniorów zaś zachęcała do brania udziału w przyszłych Dniach Seniora.

Życzenia seniorom w imieniu burmistrza żukowskiej gminy złożył jego zastępca Tomasz Szymkowiak. - Dzień Seniora to dzień szczególny zwłaszcza dla na młodych. Jesteście osobami, które są bardzo ważne w naszym życiu ze względu na swój wiek i doświadczenia. Dlatego też chciałby wam bardzo podziękować i życzyć wszystkiego dobrego w tym wyjątkowym dla was dniu - powiedział.

Część artystyczna wypełnili uczniowie klasy I i II. Osiemnastoosobowy zespół pod kierunkiem nauczycielek Anny Kryszewskiej i Emilii Formeli zaprezentował przedstawienie jasełkowo - kolędowe.

Rada Sołecka zadbała o poczęstunek i akcent muzyczny. Do wspólnej tanecznej zabawy zachęcił seniorów zespół Szubi Dubi.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.