Strażacy z Kożyczkowa z nowym nabytkiem - Starem 244

niedziela, 10 lutego 2019 r., 11:59
fot. AL

Ochotnicza Straż Pożarna w Kożyczkowie wzbogaciła się o nowy wóz ratowniczo-gaśniczy marki Star 244, który dotychczas służył chwaszczyńskim druhom. Uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu odbyło się w sobotni wieczór.

25-letni średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Star 244, z dwunastoletnią zabudową - to nowy nabytek strażaków-ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kożyczkowie. Oficjalne przekazanie samochodu, który dotychczas służył strażakom z Chwaszczyna, odbyło się w sobotni wieczór, podczas dorocznego zebrania podsumowującego działalność jednostki w minionym roku.

Aktu przekazania samochodu na ręce prezesa OSP Kożyczkowo dha Piotra Konkel dokonał włodarz gminy Chmielno.

- Uroczyście przekazuję na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kożyczkowie samochód bojowy marki Star 244 przeznaczony do działań ratowniczo-gaśniczych. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Żukowie. Przekaując samochód bojowy wyrażam przekonanie, że przyczyni się on do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych zapewniając skuteczną ochronę przeciwpożarową wspólnocie samorządowej gminy Chmielno - podkreślał wójt gminy Chmielno Michał Melibruda.

- Doposażenie jednostki w ten samochód jest wyrazem mojego uznania i zaufania dla waszej służby w zakresie ratowania zagrożonego życia, zdrowia ludzi, mienia i środowiska - podsumował.

Poświęcenia nowego nabytku OSP Kożyczkowo dokonał ks. Tomasz Rakowski, proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w Chmielnie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.