Pożar piwnicy w Chmielnie

niedziela, 10 lutego 2019 r., 18:16
fot. AL

Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Chmielnie przy ulicy Akacjowej. Ogień pojawił się tam w piwnicy budynku mieszkalnego połączonego z tapicernią. Pożarem objęte zostały dwa pomieszczenia. Sytuacja jest już opanowana.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach otrzymał w niedzielę po godzinie 17. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęta jest tapicernia znajdująca się w budynku mieszkalnym.

Spaleniu uległo wyposażenie tapicerni, instalacja elektryczna, stolarka okienna oraz okopcone zostały ściany i sufity. Straty wstępnie oszacowana na około 50.000 zł.

Jako przyczynę zaistnienia pożaru podaje się wstępnie zaprószenie ognia od pieca. Nie wyklucza się także zwarcia instalacji elektrycznej.

W działaniach wzięło udział siedem zastępów straży pożarnej z OSP Chmielno, OSP Zawory, OSP Kożyczkowo, OSP Reskowo oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.