Angielscy piłkarze zmierzyli się z zespołem FC Kartuzy

wtorek, 12 lutego 2019 r., 11:35
fot. SG

W poniedziałkowy wieczór na hali sportowo - widowiskowej w Kiełpinie odbył się międzynarodowy mecz towarzyski. FC Kartuzy podejmowało angielską drużynę AFC Fylde. Kartuzianie swoim rywalom dali prawdziwą lekcję futsalu, z dziecinną łatwością wygrywając 13:1.

Zawodnicy AFC Fylde przyjechali do Gdańska w ubiegłym tygodniu. Podczas pobytu w Polsce postanowili rozegrać mecz z Kartuzianami. W niedzielę pojawili się na trybunach na meczu, podczas którego FC Kartuzy wygrali z wiceliderem KS Contract Lubawą 3:1. Kaszubi pomimo wyczerpującego meczu z Lubawą z łatwością oddali w poniedziałkowym spotkaniu trzynaście celnych strzałów. Gościom z Wielkiej Brytanii udało się strzelić jednego honorowego gola.

- Drużyna przeciwna była od nas dużo młodsza. Po wczorajszym meczu, który kosztował nas wiele zdrowia i wysiłku ciężko nam się grało. Dlatego dzisiaj próbowaliśmy się oszczędzać i zagrać na spokojnie. Mimo wszystko dzisiejszy mecz zakończył się dla nas bardzo dobrze. Nie da się ukryć, że fizycznie byliśmy od nich dużo mocniejsi. W pojedynkach jeden na jeden, czy bark w bark, ze względu na ich młody wiek ciężko było im z nami wygrać. - podsumował spotkanie trener Jakub Hoffman.

Składy zespołów
FC Kartuzy: Jarosław Ochal, Sebastian Hinca, Błażej Wróbel, Filip Kreft, Marcin Kolka, Daniel Groth, Michał Papina, Dawid Papina, Filip Ustowski, Jakub Hoffman, Piotr Kąkol, Adam Kordyl, Marek Dawidowski, Wojciech Dobek.

AFC Fylde: Declan McDonnell, Joe Manford, Rohan Lee, Adam Oliver, Thomas Byers, Michael Finch, Ben Rowcliffe, Elliot Cheetham, Lucas Kilgallon, Bailey Pack, James Boylan, Kyle Taylor.

SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.