Kartuzy. Uczniowie wzięli udział w "Randce w ciemno z książką"

środa, 13 lutego 2019 r., 10:41
fot. nadesłane

Biblioteka szkolna w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach przygotowała nietypową akcję promującą czytelnictwo. "Randka w ciemno z książką" spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy chętnie wybierali książki nie znając ich tytułów.

W czwartek 7 lutego, z inicjatywy bibliotekarek ZSO 2, w związku ze zbliżającymi się walentynkami, które przypadają w trakcie ferii, odbyła się akcja, która miała na celu zachęcić uczniów do spędzenia ferii zimowych z książką i wybrania w "ciemno" tej jedynej, która być może odmieni czyjeś życie.

Nie znali tytułu ani autora, a co najważniejsze nie widząc okładki wybierali książkę jedynie za pomocą, krótkiego zdawkowego opisu umieszczonego na opakowanej w kolorowy papier lekturze. Jak się okazało taka forma wypożyczania okazała się strzałem w dziesiątkę.

- Reakcje uczniów mówiły same za siebie. Widać było, że wszyscy świetnie się bawili. Jedna z uczennic, gdy odpakowała wybraną przez siebie książkę powiedziała: nie wierzę! Właśnie chciałam ją sobie kupić" - mówi pani Karolina.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i wszystkie książki zostały wypożyczone w ekspresowym tempie. Bibliotekarki już dziś zapowiadają kolejną edycję, która planowana jest na wiosnę.

- Zainteresowanie akcją było tak duże, że zabrakło nam książek. Na wiosnę planujemy kolejną edycję "randki w ciemno z książką" - dodaje pani Agnieszka.

Oprac. SG
nadesłane/Agnieszka Sikora-Smolińska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.