Walentynki - jak celebrują ten dzień mieszkańcy powiatu kartuskiego?

czwartek, 14 lutego 2019 r., 12:14
fot. internet/pixabay

14 lutego obchodzimy Dzień Zakochanych. Nie sposób o tym zapomnieć, ponieważ od kilku tygodni w witrynach sklepów, internecie, czy telewizji możemy dostrzec czerwone serduszka i pluszowe misie, jednym słowem wszystko to, co kojarzy się z miłością i zakochaniem. Bez wątpienia walentynki należą do najpopularniejszych świąt obchodzonych na całym świecie. Sprawdziliśmy więc, jak ten wyjątkowy dzień dla zakochanych spędzają mieszkańcy powiatu kartuskiego.

Julia Kluwe - Staniszewo, 18 lat

Dzisiejszy dzień spędzam w domu z chłopakiem, nie obchodzimy w jakiś szczególny sposób tego święta. Obejrzymy pewnie wspólnie jakiś film lub wybierzemy się na kolacje, może do kina.

Maria Kołodziejczyk z Sierakowic, lat 17
Walentynki spędzam samotnie. Można powiedzieć, że jestem zdesperowana (śmiech). Zabieram sama siebie do kina, a potem mam kurs do prawa jazdy. Wybieram się na film "Planeta Singli", potem pewnie coś zjem w McDonaldzie, bardzo lubię to miejsce.

Jolanta Bigus - Mirachowo, lat 23
Nie obchodzę walentynek. Nie znalazłem niestety jeszcze swojej drugiej połówki. Jest to dla mnie dzień, jak co dzień. Planuję jednak uczcić go trochę bardziej nietypowo i wybieram się z siostrami do pizzerii.

Kamil Sychowski - Pomieczyno, lat 21
Walentynki spędzam z moją ukochaną dziewczyna, jest to dla nas cor roku wyjątkowy czas. Miłość okazujemy sobie codziennie, jednak ten dzień chcemy spędzić w bardziej uroczysty sposób. Pojedziemy do kina, a później na romantyczną kolację.

Dominika Czaja - Reskowo, lat 19
Razem z moim chłopakiem obchodzimy nasze drugie wspólne walentynki. Nie przywiązujemy jakoś bardzo uwagi do tego święta, jednak chcemy jakoś fajnie spędzić ten dzień. Nie wiem, jednak do końca, co będziemy robić, nie zdradził mi swoich planów, ukochany robi mi niespodziankę.

Natalia Neuman - Stara Huta, lat 27
Walentynki spędzam dość nietypowo, bo z dwojgiem moich dzieci, Erykiem i Nadią. Wybieramy się na film pod tytułem "O psie, który wrócił do domu". Czasy kiedy walentynki były najbardziej wyczekiwanym dniem w roku, bo spędzałam je z moim chłopakiem niestety już przeminęły. Chłopak zamienił się w męża i teraz dla nas najważniejsze są dzieci.

Sylwester Ciepliński - Leźno, lat 26
U mnie sprawa wygląda troszkę bardziej skomplikowanie. Świętowanie walentynek z powodu pracy przesunie się u mnie. Obchodzę je niestety za tydzień. Z moją walentynkę wybieramy się na łyżwy i romantyczną kolację.

Alicja Rychert - Somonino, lat 19
Walentynki spędzam ze swoim wybrankiem. Są to nasze pierwsze walentynki, ale nie wiem dokładnie co będziemy robić. Przygotowuje on dla mnie niespodziankę.

Paulina Butowska - Sulęczyno, lat 19
Bardzo lubię walentynki mimo tego, że spędzam je sama. Wieczorem wystroję się jak nigdy, przygotuję sobie pyszną kolację, wypiję wino i włączę sobie jakiś dobry film.

Dominik Ropela

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.