Sara Elwart brązową medalistką Mistrzostw Europy w karate

czwartek, 14 lutego 2019 r., 14:36
Sara Elwart z trenerem - Patrykiem Wendt Sara Elwart z trenerem - Patrykiem Wendt fot. nadesłane

W miniony weekend - Sara Elwart reprezentantka KS Gokken wywalczyła brązowy medal w karate na Mistrzostwach Europy w kategorii U-21 w duńskim Aalborgu.

W dniach 7-10 lutego w Danii odbyły się Mistrzostwa Europy w Karate Olimpijskim WKF kadetów, juniorów i U-21. Klub KS Gokken z ramienia Polskiej Unii Karate reprezentowały Dominika Szatkowska w kategorii kadetek - 47 kg oraz Sara Elwart - 61 kg. Dla Dominiki był to pierwszy start na tak wielkiej imprezie. Swoją pierwszą walkę niestety przegrała z wynikiem 0:1.

Sara jako doświadczoną seniorka, startująca na najważniejszych imprezach na świecie (29 miejsce w rankingu olimpijskim), miała w swojej koronnej kategorii 30 reprezentantek. Pierwszą walkę wygrała 1:0 z Ukraińska zawodniczką, byłą mistrzynią Europy. W drugiej rundzie natrafiła na Rosjankę, z którą przegrała 0:1 . Rosjanka dostała się do finału, co zagwarantowało Sarze miejsce w pasażu. Trzecią walkę pewnie wygrała z Węgierką 2:1, a w walce o trzecie miejsce pokonała Słowaczkę 7:1 - zdobywając trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy!

- Jest to dla mnie mega wyróżnienie. Od 5 lat jeżdżę na takie zawody, lecz w końcu się udało, stanęłam na podium. Jestem z siebie niezwykle zadowolona. Były to moje ostatnie zawody tego typu do 21 lat. Po raz pierwszy na tak daleki wyjazd pojechała ze mną moja mama, dało mi to znacznie większą motywację niż zazwyczaj. Bardzo jej dziękuje! - czytamy we wpisie zawodniczki na Facebooku .

- Oczywiście dziękuję także mojemu trenerowi Patryk Wendt, który przyczynił się znacznie do mojego sukcesu. Dziękuję również moim pozostałym trenerom: Mariuszowi Domaradzkiemu i Paweł Wendtowi, trenuje również pod ich okiem i bez ich udziału mogłoby się nie udać. Na końcu dziękuję rodzinie i przyjaciołom, którzy zawsze we mnie wierzą i mnie wspierają, bez względu na to czy wygrywam czy nie, są zawsze ze mną. To wspaniałe uczucie móc wszystkim dziękować, ponieważ oni też osiągnęli sukces. TO NASZ WSPÓLNY MEDAL !! Przed każdymi zawodami dostaje wiadomości ze słowami otuchy, "medaliki" na szczęście i czuje, że osoby, którymi się otaczam, życzą mi jak najlepiej. To wspaniałe uczucie. Jestem szczęściarą, że mam taką wspaniałą rodzinę i przyjaciół. Kocham was!! - podsumowała medalistka

Warto również dodać, że trener Sary Patryk Wendt został powołany na szkoleniowca kadry narodowej.

Oprac. SG
nadesłane/KS Gokken

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.