Przodkowo. Spotkanie z wójtem, konkursy i szalone walentynki

czwartek, 14 lutego 2019 r., 21:41
fot. Longina Templin

Taki program przygotowano w Bibliotece Publicznej w Przodkowie na czwarty dzień zimowych ferii. Uczestników odwiedził wójt Andrzej Wyrzykowski. Dzieci korzystając z okazji, miały do niego sporo pytań. Na wszystkie otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Gospodarz przodkowskiej gminy przyniósł dla dzieci prezenty. W zanadrzu miał też niespodziankę - wyjazd do kina na film "O psie, który wrócił do domu". Oferta milusińskim bardzo się spodobała.

Tradycyjnie, jak co roku, pierwszy tydzień ferii w przodkowskiej bibliotece kusi różnorodnością przygotowanej dla dzieci oferty. Są to spotkania z ciekawymi ludźmi oraz liczne konkursy i zabawy.

Podczas spotkania z szefem przodkowskiego samorządu dzieci wręczyły mu dwie teczki z rysunkami i listami do niego. To pokłosie wtorkowych odwiedzin przodkowskiej OSP i banku oraz wycieczki po Przodkowie. Uczestnicy ferii zawarli w listach swoje spostrzeżenia - co im się podobało i co jeszcze chciałyby mieć w swojej gminie.

Dzieci miały też różne pytania do swojego gościa. Interesowało je m. in. co sprawiło, że został wójtem i czym zajmuje się w wolnych chwilach.

- Słucham muzyki, czytam książki, biegam, oglądam polskie filmy sensacyjne. Książek kupuje i czytam bardzo dużo, a te, które już przeczytam przynoszę w prezencie do naszej biblioteki. Polecam wam, abyście dużo czytały - namawiał dzieci wójt Andrzej Wyrzykowski.

Drugą cześć spotkania wypełniły konkursy i zajęcia plastyczno - manualne. Wykonano torebki i laurki walentynkowe z życzeniami. Finałem czwartkowej imprezy były szalone walentynki. W ruch poszły wszystkie baloniki, które były elementem dekoracji biblioteki. Można je było rzucać, pchać i turlać. Największą jednak frajdę sprawiały dzieciom te balony, które pękały z wielkim hukiem.

- W poprzednich dniach gośćmi byli dwaj policjanci z przodkowskiego posterunku. Poszerzali wiedzę milusińskich m. in. o znakach drogowych i sygnalizacji świetlnej. Dzieci wykonywały portrety pamięciowe. Najczęściej na nich znalazły się.... wizerunki dzielnicowych. Niektóre portrety "ozdabiano" napisem "poszukiwani" - powiedziała Danuta Rzepka, dyrektorka biblioteki.

W środę odbyło się spotkanie z Bogumiłą Cirocką, dziennikarką Pomeranii. Przygotowała mnóstwo zagadek związanych z różnymi zawodami. Był też akcent kaszubski. Dzieci odwzorowywały kaszubskie kwiaty.

Jutro przewidziana jest wizyta nowego wikariusza w przodkowskiej parafii. Ponadto odbędzie się konkurs "Mam talent", a na zakończenie pierwszego tygodnia ferii bawić dzieci będzie teatrzyk "Rozbójnik".

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.