Alarmy bombowe w Żukowie, Niestępowie i Sulminie

piątek, 15 lutego 2019 r., 12:17
fot. Longina Templin

W piątek przed południem ogłoszono alarmy bombowe w trzech miejscowościach na terenie gminy Żukowo.

Jak potwierdziła Karolina Jędrzejczak, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, zgłoszenia o podłożeniu ładunków dotyczyły Urzędu Gminy w Żukowie, Szkoły Podstawowej w Niestępowie oraz Galerii Sulmin. W urzędzie wiceburmistrz podjął decyzję o ewakuacji wszystkich pracowników. Ewakuowano też osoby przebywające w szkole w Niestępowie. Na miejscu pracuje policja i straż.

- W Galerii Sulmin byli właściciele oraz kafelkarz, który prowadził remont tam. Wszyscy stwierdzili, że niemożliwe, by ktoś wszedł do budynku i podłożył tam jakieś ładunki, ale wszystko sprawdzamy - informuje Karolina Jędrzejczak.

W związku z akcją, w Żukowie występują spore utrudnienia w ruchu. Droga w kierunku Kartuz jest zablokowana. Policjanci kierują na objazd przez stację paliw. Powstał duży korek, kierowcom wybierającym się w te okolice zalecamy wybór innej trasy.

Aktualizacja 12.30

Jak poinformowała Karolina Jędrzejczak, Galerię Sulmin i okolice wokół budynku dokładnie sprawdzono, żadnych ładunków nie znaleziono.

Aktualizacja 12.40

Budynek Szkoły Podstawowej w Niestępowie został sprawdzony przez straż, policję oraz dyrekcję. Informacji o bombie nie potwierdzono. W związku z alarmem ewakuowano łącznie 32 osoby - 5 dorosłych i 27 dzieci, przebywających na półkoloniach.

Aktualizacja 13.40

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, o godz. 13.30 działania policji i straży zostały zakończone. Po dokładnym przeszukaniu budynku urzędu nie stwierdzono obecności ładunków wybuchowych. W związku akcją ewakuowano łącznie 88 osób z siedziby magistratu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.