Piłkarze z Somonina i Kiełpina na podium turnieju Somonino Cup 2006

sobota, 16 lutego 2019 r., 11:58
fot. nadesłane

W sobotę 9 lutego na hali w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2006 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to szesnasty turniej z cyklu Somonino CUP, podczas którego na podium stanęła łączona drużyna z SP Somonino i Amatora Kiełpino.

W zawodach udział wzięło 12 drużyn z województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy.

W grupie A o zwycięstwo trwała zacięta rywalizacja pomiędzy dwoma drużynami. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła łączona drużyna SP Somonino i Amatora Kiełpino wyprzedzając lepszym stosunkiem bramek UKS Motławę Suchy Dąb (obie po 7 pkt). Obie te drużyny uzyskały awans do ¼ finału. Natomiast trzeciemu FC 2007 Gowidlino i czwartej Flocie Gdynia pozostała walka o miejsca 9-12.

Grupę B zdecydowanie wygrało FC Gowidlino (komplet 9 pkt bez straconego gola) przed Elnaft Sokół Ełganowo i MKS Lew II Lębork (oba po 4 pkt). Wszystkie te drużyny awansowały do ćwierćfinału, zaś czwartej APK Jedynka Kartuzy (0 pkt) pozostała walka o dalsze miejsca.

W grupie C podobnie jak w pierwszej o zwycięstwo rywalizowały dwie drużyny. Dzięki lepszemu bilansowi bramek tryumfowała GKS Morena Gdańsk wyprzedzając MKS Lew Lębork (oba po 7 pkt). Trzecie miejsce zajęła druga drużyna SP Somonino/Amator Kiełpino (3 pkt), która zastąpiła wycofaną AP Reissa Śliwice. Wszystkie te drużyny awansowały do ćwierćfinałów, zaś czwarty Football Training Group (0 pkt) zagrał o dziewiąte miejsce.

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów od miejsca 9-12. W pierwszym w meczu padł remis 1:1 i w serii rzutów karnych APK Jedynka Kartuzy pokonała FC 2007 Gowidlino 3:2, zaś w drugim Flota Gdynia pokonała Football Training Group 1:0.

Następnie odbyły się mecze ćwierćfinałowe, które przyniosły sporo emocji. W pierwszym mimo prowadzenia 2:0 Elnaft Sokół Ełganowo ostatecznie zremisował z UKS Motławą Suchy Dąb 2:2, by następnie przegrać w serii rzutów karnych 0:2. W drugim spotkaniu zwycięzca swojej grupy GKS Morena Gdańsk niespodziewanie uległ MKS Lew II Lębork 0:1. Kolejny mecz był bratobójczym pojedynkiem SP Somonino/Amator Kiełpino, w którym tryumfowała "jedynka" 4:2. Ostatnie spotkanie tef fazy był zdecydowanie najlepszym widowiskiem. Po zaciętej rywalizacji padł remis i w rzutach MKS Lew Lębork pokonał FC Gowidlino 2:1.

Następnie odbyły się mecze o dalsze miejsca. Miejsce jedenaste zajęło FC 2007 Gowidlino pokonując Football Training Group 1:0. Mecz o dziewiąte miejsce był jeszcze bardziej zacięty i padł remis 1:1, Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Floty Gdynia pokonując 5:4 APK Jedynka Kartuzy.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8. GKS Morena Gdańsk pokonała Elnaft Sokół Ełganowo 1:0, zaś w FC Gowidlino okazało się lepsze od drugiej drużyny SP Somonino/Amator Kiełpino w stosunku 2:0.

Mecze decydujące o awansie do finału stały na dobrym poziomie i były bardzo zacięte. Wpierw UKS Motława Suchy Dąb okazała się skuteczniejsza od MKS Lwa II Lębork wygrywając 2:0. Drugie spotkanie tej fazy było jeszcze ciekawszym widowiskiem, w którym mimo okazji z obu stron nie padły żadne bramki i finalistę wyłoniły rzuty karne, w których skuteczniejsi byli gospodarze z SP Somonino/Amator Kiełpino pokonując 2:1 MKS Lew Lębork.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Elnaft Sokół Ełganowo pokonał SP Somonino/Amator Kiełpino II 2:0. W meczu o miejsce piąte po ciekawym spotkaniu padł remis 2:2 i w rzutach karnych FC Gowidlino pokonało GKS Morenę Gdańsk 6:5. W bratobójczym spotkaniu drużyn walczących o najniższy stopień podium zagrały dwie drużyny Lwa Lębork. Lepsi okazali się zawodnicy pierwszej drużyny wygrywając 3:1.

W meczu finałowym zagrały dwie niepokonane do tej pory drużyny, które rywalizowały już w fazie grupowej (padł wynik bezbramkowy). Po ciekawym widowisku lepsi okazali się zawodnicy UKS Motławy Suchy Dąb wygrywając 2:1.

Składy medalistów:
1. UKS Motława Suchy Dąb - Maciej Sasnal, Kacper Kowalski, Marcin Sasnal (5), Rafał Holc, Michał Czeczotko, Mateusz Tomaszewski, Olaf Kotarski, Ksawery Krefta (4), Adam Holender
2. SP Somonino/Amator Kiełpino - Nikodem Litwic, Aleksander Tryba (5), Kacper Karbowiak (4), Kacper Kowaluk (1), Gracjan Brylowski, Kacper Graban, Fabian Czaja, Maksymilian Bazychowski, Aleksander Butowski
3. MKS Lew Lębork - Przemysław Ossowski, Bartek Kolańczyk (1), Kuba Nowicki (2), Kacper Gościński (2), Mikołaj Stolicki (2), Igor Tuskowski (3), Oliwier Bortacki, Szymon Kulik.

Klasyfikacja końcowa

1. UKS Motława Suchy Dąb
2. SP Somonino/Amator Kiełpino
3. MKS Lew Lębork
4. MKS Lew II Lębork
5. FC Gowidlino
6. GKS Morena Gdańsk
7. Elnaft Sokół Ełganowo
8. SP Somonino/Amator Kiełpino II
9. Flota Gdynia
10. APK Jedynka Kartuzy
11. FC 2007 Gowidlino
12. Football Training Group

Wyróżnienia indywidualne:

- król strzelców: Filip Pawlak (Elnaft Sokół Ełganowo)
- najlepszy bramkarz : Kacper Kowalski (UKS Motława Suchy Dąb)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Kacper Karbowiak (SP Somonino/Amator Kiełpino)

Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.